2016-11-25

Profilaktyka

Ochrona gardła przed działaniem klimatyzacji

Tagi: zdrowie

Aby klimatyzacja nie była przyczyną naszego złego samopoczucia należy stosować się do kilku zasad. Przede wszystkim należy pamiętać, że instalacja powinna być regularnie czyszczona, a filtry wymieniane. Dzięki temu wszelkie chorobotwórcze drobnoustroje nie będą miały szansy się rozwinąć. Jeśli przebywasz długo w klimatyzowanych pomieszczeniach warto także zainstalować nawilżacz powietrza oraz regularnie otwierać okna, by przewietrzyć biuro, oczywiście wówczas wyłączamy klimatyzację. Pamiętać także należy o nieustawianiu nawiewu z klimatyzatora bezpośrednio na siebie i unikaniu siedzenia w zimnym przeciągu. W ochronie gardła pomocne może być nawilżenie śluzówki poprzez popijanie wody. Gardło można także przepłukiwać naparem z rumianku lub po prostu ciepłą wodą. By nie doprowadzić do infekcji sięgnij po środki, które nie tylko uśmierzą ból gardła, ale i pozbawią Cię szkodliwych drobnoustrojów.

Polecanym środkiem jest Lactoangin®, który w swoim składzie zawiera metabolity bakterii kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus. W gardle bytują bowiem pożyteczne bakterie, które wspierają układ immunologiczny w walce z wszelkimi chorobami. Gdy odporność jest osłabiona w skutek zmęczenia, przepracowania, czy przeziębienia te pożyteczne bakterie są wypierane przez szkodliwe drobnoustroje, które wdychamy. Lactoangin® dzięki zawartości szczepów bakterii Lactobacillus powoduje namnażanie się dobrych bakterii, co wzmacnia ochronę i hamuje rozwój choroby. W składzie preparatu znajdziemy także glicerol, który skutecznie i długotrwale nawilża śluzówkę oraz chroni przed jej wysychaniem.  Mentol z kolei znieczula i zmniejsza podrażnienie błon śluzowych, łagodzi ból gardła i działa przeciwbakteryjnie.  Lactoangin® zawiera także olejek miętowy, który ma właściwości odświeżające, antyseptyczne, przeciwbólowe oraz przeciwbakteryjne. Ten specjalistyczny produkt dzięki aplikatorowi, precyzyjnie trafia w bolące miejsce i szybko przynosi ulgę. Lactoangin® sprawdzi się także w infekcji jamy ustnej, niweluje nieprzyjemny oddech, zapobiega próchnicy oraz tworzeniu się płytki nazębnej i stanów zapalnych. Produkt ma przyjemny cytrynowo-miętowy smak i może być podawany dzieciom powyżej 3 roku życia. 

 
Bóle gardła spowodowane przebywaniem w klimatyzowanym pomieszczeniu mogą nas męczyć cały rok. Osłabione w ten sposób gardło trzeba jak najszybciej wzmocnić, by nie doprowadzić do poważniejszych schorzeń górnych dróg oddechowych. Jednocześnie pamiętać należy o czyszczeniu klimatyzacji oraz nawilżaniu i wietrzeniu pomieszczenia. Poprawi to nie tylko komfort naszej pracy, ale i obniży ryzyko infekcji gardła. 
 
www.lactoangin.pl 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar