2016-10-27

DEKORACJA WNĘTRZ

Urządzamy małą łazienkę. 5 rad, jak zrobić to dobrze

Tagi: dekoracje

Małe pomieszczenia potrafią być niezwykle kłopotliwe w zagospodarowaniu. Jeżeli w trakcie urządzania danej przestrzeni możemy zrezygnować z kilku rzeczy, to mamy niesamowity komfort. Prawdziwe schody zaczynają się podczas remontu małej łazienki. Oto 5 rad, dzięki którym urządzisz małą łazienkę tak, aby stała się większa w odbiorze i komfortowa w użytkowaniu.

1. Najważniejszy jest plan 
 
Aby nasz remont przebiegł pomyślnie, warto rozpocząć go od dobrego zaplanowania. Postarajmy się dobrze przemyśleć przestrzeń, którą posiadamy i racjonalnie zaplanować dobór urządzeń, które się tam znajdą. Łazienka musi być przecież spójna, a znajdujące się w niej elementy wyposażenia nie mogą kontrastować ze sobą. Postarajmy się znaleźć kompromis w doborze wyposażenia, który sprawi, że nasza łazienka będzie w pełni funkcjonalna i przestronna.
 
2. Mniejsze, ale nadal wygodne
 
Mała łazienka zmusza nas niejednokrotnie do tego, że musimy zastosować mniejsze gabarytowo modele z danego rodzaju wyposażenia. Nie oznacza to jednak konieczności rezygnacji z komfortu użytkowania danej miski WC lub umywalki.
 
3. Rozwiązania, które pomogą nam oszczędzić miejsce
 
Podczas aranżacji małej łazienki, możemy uciec się do zastosowania wyposażenia, które samo w sobie będzie dawało oszczędność miejsca. Zamontowanie podwieszanej miski WC, daje nam już na starcie kilkanaście centymetrów wolnej przestrzeni. Dodatkowo, takie urządzenie jest bardzo praktyczne, ponieważ pozwala na łatwiejsze zachowanie czystości, a podczas pracy nie jest tak głośne jak standardowe kompakty. Mała łazienka może nas zmusić do zrezygnowania z wanny na rzecz prysznica. Jeżeli nasz prysznic będzie ograniczał się do minimum, to ze spokojem jesteśmy w stanie zaoszczędzić kolejne centymetry miejsca. Stosując kabinę typu walk in lub kwadratową kabinę ze szkła, nie tylko zachowujemy tę samą przestrzeń, co w przypadku okrągłej kabiny, ale również zyskujemy miejsce w środku, przez co prysznic staje się bardziej komfortowy.

4. Detale, które powiększą małą łazienkę optycznie
 
Podczas urządzania małej łazienki warto zwrócić uwagę na takie rzeczy, jak zastosowana przez nas ceramika, układ luster w pomieszczeniu, oświetlenie oraz kolory, jakie w naszej łazience będą panować. Dzięki chociażby dobremu ustawieniu luster i jasnym kolorom, które będą odpowiednio współgrać ze sobą, możemy optycznie powiększyć nasze pomieszczenie.
 
5. Sprytne schowki i dodatkowe półki 
 
Czasami niekoniecznie brak dodatkowych półek, mebli oraz schowków jest dobrym sposobem na zyskanie miejsca w łazience. Owszem, jeżeli nie mamy miejsca na dodatkową szafkę, to lepiej z niej zrezygnować, ale w sytuacji, kiedy możemy ją wstawić, to warto się na nią zdecydować. Pomoże nam ona uporządkować zbędne przedmioty i sprawi, że łazienka będzie estetyczniejsza oraz większa wizualnie. 
 
Stosując się do tych 5. wskazówek możemy cieszyć małą łazienką, w której wszystko będzie ze sobą idealnie współgrało i sprawi, że zachowamy o wiele więcej wolnej przestrzeni niż przypuszczaliśmy.
 
Więcej porad na temat urządzania małej łazienki znajdziesz na stronie: http://www.kolo.com.pl/aranzacja-lazienki/porady/nietypowa-lazienka/mala-lazienka---duzy-problem/

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar