2016-07-18

SPORT

Pierwsze w historii Tour de Pologne Women!

Tagi: sport

To będzie kamień milowy w historii Tour de Pologne i całego polskiego kolarstwa. Po raz pierwszy na starcie naszego narodowego wyścigu stają kobiety!

TdP Women Zdjęcia. D. Krzywański

TdP Women Zdjęcia. D. Krzywański

 
Takiego wyścigu jeszcze w świecie polskiego kolarstwa nie było. Gdy swoją rywalizację skończą panowie, trasą imponującego Królewskiego Etapu Tour de Pologne pojadą panie. Przed nimi trzy etapy, a wszystko rozpocznie się już 19 lipca 2016 w niezwykłej scenerii Podhala. 
 
W składzie reprezentacji Polski na Tour de Pologne kobiet znalazły się:
 
Aleksandra Dawidowicz – SGR Specialized, Patrycja Lorkowska – Cartusia Kartuzy, Aurela Nerlo – Atom Boxmet Dzierżoniów, Dorota Przęzak – Atom Boxmet Dzierżoniów, Ewelina Szybiak – Atom Boxmet Dzierżoniów i Monika Żur – BH – SR Suntour – KMC.
 
20 lipca czeka na nas drugi dzień Tour de Pologne Women, podczas którego kobiecy peleton pojedzie 2 i 3 Etap - słynną pętlę wokół Bukowiny Tatrzańskiej. Panie rozpoczną jazdą indywidualną na czas Etap z Bukowiny Tatrzańskiej do BUKOVINA Resort. Zawodniczki będą miały do pokonania trasę o długości czterech kilometrów, prowadzącą non stop pod górę. To ten sam odcinek, który jest finałowym podjazdem Królewskiego Etapu Tour de Pologne UCI World Tour. Niezbyt długa, ale wymagająca trasa będzie prawdziwą próbą dla najlepszych zawodniczek.
 
Trzeci etap będzie kluczowy dla losów wyścigu. Po starcie w BUKOVINA Resort zawodniczki pomkną w stronę trzech górskich premii - w tym kultowego podjazdu Królewskiego Etapu TdP - słynnej Ściany BUKOVINA. W sumie 88 km. Jedną z faworytek historycznego wyścigu będzie Katarzyna Niewiadoma.
 
 „To właśnie w Bukowinie Tatrzańskiej  poznamy zwyciężczynie Tour de Pologne Women. Biorąc pod uwagę, że możemy się pochwalić sporą grupą utalentowanych zawodniczek, nasze damskie kolarstwo ma szansę wyjść z cienia  męskiego ścigania i stać się znaczącą siłą w zawodowym peletonie. Wyścigi kobiet są coraz częściej transmitowane przez telewizje  i oblegane przez tłumy widzów, z roku na rok zyskując coraz większą popularność. Cieszę się, że jesteśmy świadkami kolejnych korzystnych zmian w kalendarzu kobiecych wyścigów na szosie. W imieniu Resortu BUKOVINA zapraszamy do obejrzenia tych niezwykłych zmagań i kibicowania zawodniczkom”- dodaje Edward Kuchta, Prezes Fundacji BUKOVINA. 

„Kolarstwo kobiet jest coraz bardziej popularne, a samo w sobie coraz bardziej widowiskowe. Wystarczy obejrzeć wyścig kobiet, by przekonać się ile tam emocji, akcji , ucieczek i zrywów. Jestem przekonany, że w krótkim czasie wyścig Pań stanie się jedną z najważniejszych kobiecych kolarskich imprez na świecie” – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.
 
Hotelbukovina.pl
 
 
TdP Women Zdjęcia. D. Krzywański
 
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar