2016-06-23

SPORT

Kamila Szczawińska z córką w biegu AVON Kontra Przemoc

W niedzielę, 19 czerwca, o godzinie 12.00, wystartowała kolejna, 7. już edycja biegu AVON Kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie. Integralną częścią imprezy jest bieg rodzinny, w którym uczestniczą całe rodziny. Jedną z biegaczek była Kamila Szczawińska, która wzięła udział w biegu ze swoją córką Kaliną.  

 
Impreza w Garwolinie już od 7 lat cieszy się dużym zainteresowaniem sportowców oraz mieszkańców miasta. Każdego roku na linii startu staje około 800 biegaczy – w biegu na 10 km oraz w biegu rodzinnym na 2 km – wyrażając w ten sposób swój sprzeciw wobec przemocy w rodzinie, ciągle poważnemu problemowi społecznemu w Polsce.
 
Jak co roku, zysk ze sprzedaży produktów AVON z symbolem niebieskiej wstążki, wchodzących w skład pakietów startowych, zostanie przeznaczony na rzecz kampanii „AVON Kontra Przemoc”, która została zainaugurowana w 2004 roku w Stanach Zjednoczonych i obecnie jest prowadzona w ponad 50 krajach na całym świecie, a w Polsce od 2008 roku. Działania w ramach tej społecznej inicjatywy budują świadomość istnienia problemu oraz edukują w zakresie rozpoznania symptomów i możliwości niesienia pomocy osobom doświadczającym przemocy.
 
 
 
Fot. Tomasz Zybert - Kamila Szczawińska
 
 
Fot. Tomasz Zybert - Kamila Szczawińska
 
 
Fot. Tomasz Zybert - Kamila Szczawińska
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar