2016-05-27

SPORT

12 minut jogi dla ciała i duszy

W tym roku liczba 12 wyznacza rytm celebrowania Światowego Dnia Jogi. 21 czerwca o godzinie 12:00 tysiące osób w intencji pokoju i harmonii na świecie wykonają 12 pozycji jogi zwanych Powitaniem Słońca. W wydarzenie może włączyć się każdy, ponieważ tegoroczne obchody tego najmłodszego z międzynarodowych świat będą odbywać się także on-line.

Paulina Holtz Światowy DzieńJogi online

  
Organizacja Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Jogi ustanowiła w grudniu 2014 roku, uznając tym samym korzystny wpływ jogi na zdrowie ludzi na całym świecie. Inicjatywę w sprawie ustanowienia Światowego Dnia Jogi zgłosił premier Indii Narenda Modi, propozycję tę poparło 177 krajów członkowskich. W przemówieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, 27 września 2014 roku, Narendra Modi stwierdził: Joga jest nieocenionym darem starożytnej tradycji Indii. Uosabia jedność ciała i umysłu, myślenia i działania, powściągliwości i spełnienia; harmonii między człowiekiem a naturą. Jest holistycznym podejściem do zdrowia i dobrego samopoczucia.
 
Polska aktywnie włącza się w obchody tego święta. Wśród wydarzeń, skupiających miłośników jogi, które będą organizowane w całej Polsce, szczególną uwagę warto zwrócić na Światowy Dzień Jogi on-line w Sulisławiu. Dlaczego? Dzięki transmisji na żywo jogini z różnych zakątków kraju będą mogli ćwiczyć, niezależnie od tego, gdzie będą. W wydarzeniu można uczestniczyć na dwa sposoby: ćwiczyć ON-LINE 21 czerwca o godz. 12:00 - transmisja prosto z Sulisławia na www.joga-joga.tv lub przyjechać do Sulisławia, gdzie na uczestników wydarzenia czeka moc atrakcji: wspólne ćwiczenie jogi, pokazy szkół jogi, koncerty i wiele innych. Organizatorzy przygotowali również specjalne pole namiotowe. Udział on-line oraz wstęp na imprezę stacjonarną w Sulisławiu 21 czerwca jest całkowicie bezpłatny.
 
„Gdziekolwiek jesteś, cokolwiek robisz – zrób przerwę. 21 czerwca o godzinie 12:00 przez 12 minut ćwicz razem z tysiącami osób” – tak brzmi jedno z haseł przewodnich imprezy, której ambasadorami są: CM Bhandari, światowy ambasador jogi, Karolina Winkowska, mistrzyni świata w kitesurfingu i Paulina Holtz, aktorka teatralna i filmowa.
 
Joga to niezwykłe doświadczenie przekraczania własnych granic, zgrywania się ruchu z oddechem, poczucia płynności każdego ruchu i rosnącej siły nie tylko witalnej, ale też tej wewnętrznej, dzięki której stawiamy czoła wszelkim przeciwnościom – mówi Paulina Holtz, ambasadorka Światowego Dnia Jogi on-line w Sulisławiu.
 
Organizatorzy przygotowali również bezpłatny 7-dniowy kurs Surja Namaskar, który pomoże nauczyć się poprawnego wykonywania Powitania Słońca w trzech tradycjach jogi: klasycznej, Astanga i B.K.S. Iyengara. Z kursu może skorzystać każdy: osoby początkujące lub już praktykujące jogę.
 
 

 
21 czerwca o godzinie 12:00 zrób przerwę i przeznacz 12 minut na wspólne wykonanie 12 sekwencji Powitań Słońca w intencji harmonii i pokoju na świecie!
 
Patronat honorowy objęła Ambasada Indii w Polsce. 
Organizatorzy: Pałac Sulisław, Joga-Joga.tv
Ambasadorami wydarzenia są: Jego Ekscelencja CM Bhandari, ambasador jogi na świecie, Paulina Holtz, polska aktorka teatralna i filmowa, Karolina Winkowska, mistrzyni świata w kitesurfingu. 
Sponsor: Organique.
Patroni medialni: magazyn Yoga & Ayurveda, Joga-joga.pl, Morgulec.com, Fitness sport, Living Natural, TVP Opole, Sportowa rodzina, Moda na Zdrowie, Wellnesday, Vege, Slow Life, Wegetariański świat, Ulica ekologiczna, Hi Fly, Nto.
Więcej informacji na www.joga-joga.tv
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar