2016-05-13

Warto odwiedzić...

Murale w sercach miast na urodziny COSTA COFFEE

Jak najlepiej świętować urodziny? W doborowym towarzystwie! Syrenka, krasnale, Neptun i smok uświetnią obchody urodzin COSTA COFFEE w największych miastach Polski. Murale z symbolami Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Krakowa i Trójmiasta będzie można podziwiać już od maja w popularnych punktach tych miast. Już teraz zaplanuj spacer z kubkiem aromatycznej kawy, korzystaj ze zniżek i zachwyć się urokami sztuki ulicznej!
 
 
– Akcja w przestrzeni miejskiej to kolejna odsłona działań prowadzonych w ramach naszej ogólnopolskiej kampanii „COSTA COFFEE – Kawiarnia z serca Londynu”. Wspólnie z internautami wybraliśmy symbole 6 polskich miast – Syrenkę Warszawską, łódzką kamerę filmową, wrocławskie krasnale, poznańskie koziołki, Smoka Wawelskiego oraz gdańskiego Neptuna. Niezmiernie cieszy nas zaangażowanie mieszkańców – blisko 1,5 tys. osób głosowało na swoich faworytów na profilu COSTA COFFEE na Facebooku, a informacja o akcji dotarła do prawie 300 tys. internautów. Do współpracy zaprosiliśmy uznanych, niezależnych artystów – grafików i ilustratorów, dzięki czemu w każdej lokalizacji powstanie unikatowy mural. To, co je łączy, to nie tylko symbole, ale także wyraźne nawiązanie do latte art, mistrzowskich umiejętności naszych baristów – komentuje Jolanta Borowska, Dyrektor Marketingu COSTA COFFEE POLSKA.
 
 
Rozkład jazdy
 
Co robi nadwiślańska Syrenka w sercu Warszawy? Popija aromatyczną kawę i łapie pierwsze promienie majowego słońca na warszawskiej „Patelni”. Wysiadając z Metra Centrum, można już podziwiać dzieło Dawida Ryskiego – znanego ilustratora, grafika i muzyka, a przy tej okazji odebrać zniżkę na kawę w COSTA COFFEE. Najbliższe weekendy warto zaplanować na podróże po pięknej Polsce, śladami wielkomiejskiego street artu. Łódzkie motywy przedstawił w swojej propozycji Maciej Blaźniak – zdolny grafik, plakacista, ilustrator, a autorską interpretację wrocławskich krasnali i kawy zaprezentowała Ola Osadzińska, której prace wyróżniają odważne kreski i soczyste kolory. Przez cały maj będzie można podziwiać miejskie dzieła sztuki w stolicy, w Łodzi przy ul. Nowomiejskiej i we Wrocławiu na ul. Piłsudskiego. 
 
 
Wybierających się w czerwcu do Wielkopolski, by spróbować słynnych rogali świętomarcińskich, COSTA COFFEE zaprasza do odkrywania autorskiego muralu Karola Banacha. W tym celu należy wybrać się w okolice ulicy Św. Marcin, by podziwiać oryginalną wizję poznańskich koziołków. Styl tego cenionego młodego artysty cechują geometryczne kształty i indywidualna paleta kolorów. 
 
 
Gorący lipiec upłynie pod znakiem równie gorącego Wawelskiego Smoka, z dumą spoglądającego na Kraków, miasto królów. To już druga propozycja Oli Osadzińskiej. W tym miesiącu warto również zaplanować podróż nad polskie wybrzeże. To jedyny czas, kiedy w Trójmieście będzie można spotkać aż dwóch Neptunów! Rzymskiego boga wód, chmur i deszczu w zupełnie nowej odsłonie według wizji Patryka Hardzieja – artysty, którego styl wyróżnia wyraźna kreska, mroczna kolorystka i karykaturalny obraz rzeczywiści – mural będzie można wypatrzeć na ul. Morskiej w Gdyni. 
 

Moc urodzinowych atrakcji
 
Wszystkich spragnionych artystycznych wrażeń COSTA COFFEE zaprasza do podziwiania murali, a następnie… do kawiarni, by skorzystać z wyjątkowych okazji. Swoje urodziny sieć kawiarni będzie świętować przez cały miesiąc w wybranych miastach Polski. Kupony zniżkowe są do zdobycia przy muralach. Kumulacja atrakcji nastąpi w urodzinowy weekend – 13-15 maja w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu, 10-12 czerwca w Poznaniu i 15-17 lipca w Krakowie i Trójmieście. Warto odwiedzić COSTA COFFEE z drugą połówkę, przyjaciółką lub mamą na prawdziwie królewską ucztę – w tych dniach druga kawa tylko za połowę ceny! Gotowi na miejską przygodę? O całej akcji muralowej COSTA COFFEE będzie na bieżąco informować w swoich mediach społecznościowych – na Snapchacie, Instagramie, Facebooku i YouTube. Oprócz relacji będzie można znaleźć tam również konkurs z fantastycznymi nagrodami!
 
Kalendarium murali:
  • Maj – Warszawa (Metro Centrum), Łódź (Nowomiejska 12), Wrocław (Piłsudskiego 79a)
  • Czerwiec – Poznań (Św. Marcin 6)
  • Lipiec – Kraków (Dietla 111), Gdynia (Morska 2)

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar