2016-05-05

Warto odwiedzić...

Co zwiedzać w USA?

Stany Zjednoczone Ameryki są miejscem, które dostarcza podróżnikom zróżnicowanych wrażeń. Od Alaski do gorącego Teksasu i wymarzonej przez większość mieszkańców Ameryki, Florydy po Hawaje, turyści zwiedzają kraj różnych kultur, zmieniającego się klimatu i niezwykłych krajobrazów. Które miejsca warto polecić osobom, pragnącym poznać uroki USA?

Golden Gate Brige, San Francisco

Arizona i Wielki Kanion Colorado
 
Kanion rzeki Colorado w Arizonie jest najbardziej znanym miejscem na świecie. Jego głębokość sięga do 1800 metrów, szerokość przekracza 29 km, a długość 446 km. Widoczny przekrój przez warstwy geologiczne dostarcza niesamowitego widoku – każda warstwa ma inny kolor, a w skałach znajdują się skamieniałości od pierwszych roślin po kości dinozaurów.
 
W 200 roku został otwarty szklany pomost nad zachodnią częścią Kanionu, tzw. Skywalk. Ta jedyna w swoim rodzaju platforma widokowa wznosi się na wysokości 1219 metrów. Pod turystami otwiera się przepaść Kanionu i ,zapierający dech, widok. Platforma mieści jednocześnie 120 osób i opiera się porywom wiatru, sięgającym tu 160 km/h.
 
O popularności Wielkiego Kanionu Colorado mogą świadczyć rzesze turystów, których rocznie przewija się około 4 milionów. Organizowane są dla nich wycieczki, spływy pontonem rzeką Colorado, a nawet kilkudniowe wyprawy, zapewniające atrakcje, związane z przebywaniem i noclegami na dnie kanionu, przy samej rzece.
 
Wyoming - Park Narodowy Yellowstone
 
Park Narodowy położony jest na obszarze trzech stanów – Wyoming, Montany oraz Idaho. W 1978 został wpisany na listę UNESCO, jako światowe dziedzictwo kultury i przyrody. Teren parku, obejmujący 8987 km2, to siedlisko bogatej fauny. Atrakcją są dzikie stada bizonów amerykańskich oraz baribale, łosie, muflony kanadyjskie czy pumy. Oprócz mega fauny, obejmującej 67 gatunków ssaków, występują unikalne okazy flory, a niektóre gatunki roślin do tej pory nie zostały w pełni zbadane. Na uwagę zasługują gorące źródła, gejzery, wulkany błotne i wodospady. Jednym słowem świat Yellowstone jest unikalny i zadziwiający. Turyści, zwiedzający Park, korzystają z trasy, nazywanej “Grand Loop Road”, przejeżdżając drogą w kształcie pętli, w pobliżu największych atrakcji.
 
New York - New York City
 
Nowy Jork jest najbardziej znanym miastem amerykańskim. Uroki miasta prezentują filmy, poezja, proza, dzieła sztuki. Uchodzi za miasto z europejska duszą. To tutaj tworzą współcześni artyści, na ulicach można spotkać znanych z mediów twórców wszelkiego rodzaju. Co sprawia, że zwiedzanie Nowego Jorku jest pożądane przez turystów całego świata? Oto lista kilku miejsc, które warto odwiedzić w mieście, które nigdy nie zasypia:
 
- Times Square – plac, przy którym znajdują się teatry, restauracje i luksusowe sklepy, np. przy Fifth Avenue, która doczekała się nawet perfum o tej właśnie nazwie.
 
- Empire State Building – to wieżowiec, którego sylwetkę zna cała Ameryka. Widok miasta z wysokości 381 metrów pozostawia niezapomniane wrażenia. Budynek jest tłem wielu filmów i miejscem spotkań zakochanych.
 
- Statua Wolności – posąg wzniesiony u ujścia rzeki Hudson do Oceanu Atlantyckiego, znajduje się na liście UNESCO, jako dzieło światowego dziedzictwa kultury. To symbol wolności USA, chętnie odwiedzany przez turystów całego świata. Po 2001 roku zamknięty został taras widokowy i powtórnie udostępniono go zwiedzającym w 2009 roku. Od 2012 roku możliwe jest wejście do wnętrza korony.
 
- Broadway jest ulicą, która stanowi kręgosłup miasta. Można dotrzeć nią do Central Parku. Po jego wschodniej stronie warto odwiedzić Metropolitan Museum of Art. Po wykupieniu biletu można wejść na dach, skąd roztacza się widok na cały park i otaczające go miasto. Zwiedzanie muzeum należy również do obowiązkowego punktu programu zwiedzających Nowy Jork.
 
Portal American-Trips.pl wsparł nas merytorycznie.

Komentarze (1)

Barbara (2016-05-07 12:14:58)
USA
Mi się marzy wschodnie wybrzeże. Z Nowym Yorkiem i Bostonem na czele. Generalnie w USA jest co zwiedzać :D
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar