2015-09-14

Profilaktyka

Mięczak zakaźny

Tagi: zdrowie
Mięczak zakaźny to kłopotliwa dolegliwość pojawiająca się częściej po wakacjach. Jak sobie z nim radzić?

Przyjmuje formę wysypki. Często do zakażeń dochodzi w miejscach takich jak baseny, kluby fitness, przedszkola. Zwykle odczuwane jest swędzenie i pieczenie skóry, na skórze pojawiają się grudki lub guzki z wgłębieniem w środku. Ich obecność może choremu przeszkadzać, rozdrapuje je, co często prowadzi do rozsiewania wirusów i wtórnych nadkażeń bakteryjnych. Zmiany mogą wzbudzać zainteresowanie – dzieci dotykają je i przenoszą wirusy. Mięczaki, podobnie jak inne zakażenia wirusowe i bakteryjne, szczególnie często współistnieją też z atopowym zapaleniem skóry, charakteryzującym się nieco niższą odpornością miejscową. Na basenie, w jacuzzi czy nad jeziorem infekcji może sprzyjać rozmiękczona skóra, a więc mająca osłabioną naturalną barierę ochronną. Mięczak zakaźny to również choroba przenoszona drogą płciową – bliski kontakt skóry ze skórą partnerów powoduje, że zmiany pojawiają się w okolicach narządów płciowych.
 
Bezbolesna eliminacja
SolphaDermol wskazany jest do usuwania guzków mięczaka zakaźnego u dzieci, kobiet w ciąży i w okresie karmienia. Można go stosować również na zmiany zlokalizowane na twarzy, jest bezpieczny również dla osób z atopowym zapaleniem skóry. Jego skuteczność potwierdzono w badaniach klinicznych. W gabinecie lekarskim wykonuje się łyżeczkowanie zmian, krioterapię albo elektrokoagulację, SolphaDermol to bezbolesna alternatywa dla tych metod. Trzeba jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do łyżeczkowania nie następuje natychmiastowe usunięcie zmiany, ale jej spłaszczenie, obumarcie, a następnie utworzenie się strupa, który odpada.
 
Cena w aptece około 38 zł.
 

Komentarze (3)

Lola (2018-10-22 20:53:49)
ok
Leczenie Solphadermol jest nieco kłopotliwe ale skuteczne. Trzeba dwa razy dziennie smarować płynem te paskudne bąbelki. Po kliku dniach pojawia się lekki stan zapalny i tak mam być. Tworzą się strupki, które po kolejnych kilku dniach odpadają. Rzeczywiście nie jest to bolesny zabieg pod warunkiem, że dokładnie aplikuje się płyn pędzelkiem tylko na te bąbelki.
Alinka (2015-10-12 12:40:59)
mięczak
Mięczak to coś okropnego dla dzieci, córka to załapała i nie wiedziałam co to jest myślałam, że ospa, ale już przechodziła. Dopiero wizyta u lekarza zdiagnozowała mięczaka. Na szczęście solphadermol nam pomógł i mała się nie drapała, a to paskudztwo się nie rozsiewało tylko zanikało. Bardzo dobry specyfik i bezpieczny dla dzieci bez żadnych skutków ubocznych.
NekropolisQueen (2015-09-15 14:37:52)
Mięczak zakaźny
pierwszy raz słyszę i przeczytałam artykuł z ciekawości cóż to takiego.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar