2015-09-06

ROZRYWKA

Sensacyjne historie skazanych

 „Zabójcze pary” oraz „Lock up” od września na antenie CBS Reality!
 
Co skłania przestępców do popełnienia zbrodni? Czasem, jak w przypadku bohaterów serialu „Zabójcze pary”, jest to pasja i namiętność, niekiedy natomiast zwykła głupota i lekkomyślność, za którą potem należy słono zapłacić. Bohaterowie serialu „Lock up” przekonali się, że więzienna rzeczywistość może zamienić się w prawdziwy koszmar. Wrześniowe dokumenty na CBS Reality przybliżą widzom historie skazanych oraz przyczyny, przez które znaleźli się za kratkami. 


Miłość niejedno ma imię 
 
Bohaterów „Zabójczych par” miłość popchnęła do popełnienia najgorszych zbrodni. Każdy odcinek to rekonstrukcje wydarzeń wzbogacone o opowieści świadków i uczestników. 
 
Emilia Carr była ofiarą przemocy domowej, po skończonym małżeństwie została sama z dwójką dzieci. Nadzieja na zmianę pojawiła się, kiedy kobieta poznała Joshuę Damiena Fulghama. Gdy zaszła w ciążę, mężczyzna obiecał jej małżeństwo. Jednak niedługo po tym, Joshua wziął ślub z byłą partnerką i matką swoich dzieci, Heather Strong. Całej trójce udawało się utrzymywać przyjacielskie stosunki, do czasu kiedy Joshua zaczął zdradzać Heather z... Emilią! Gdy Heather zaginęła, przesłuchiwany przez policję Joshua zeznał, że na terenie posiadłości Emilii mogą znajdować się zwłoki kobiety. Które z tych dwojga tak naprawdę popełniło tę okrutną zbrodnię? Program przybliży widzom również historię Jennifer Mee – słynnej dziewczyny z czkawką. Jennifer stała się sławna jako nastolatka za sprawą nietypowej przypadłości – czkawki, która utrzymywała się przez długie tygodnie. W tym czasie gościła w programach telewizyjnych oraz zdobyła sympatię otoczenia. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo, sława okazała się równie nietrwała, co czkawka. Jennifer, która czuła się zapomniana i odrzucona, nawiązała internetową znajomość z podejrzanym mężczyzną, z którym zaplanowała rabunek na znajomym dealerze. W tym celu zwabiła Shannona Griffina pod pretekstem kupna marihuany do opuszczonego domu, gdzie czekała już na niego trójka mężczyzn. Na miejscu sprawy wymknęły się jednak spod kontroli… 
 
Historie „Zabójczych par” śledzić można będzie na CBS Reality od 5 września w soboty i niedziele o 21:00 i 22:00, kontynuacja w kolejnym miesiącu. 
 
 
Gdzie Joie Arpaio mówi dobranoc – najcięższe więzienie Ameryki 
 
Maricopa County w Phoenix to jedno z najbardziej restrykcyjnych więzień w Ameryce. Swoje wyroki odbywa tam ponad 9 tysięcy więźniów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Więzienie słynie z kontrowersyjnych metod postępowania z osadzonymi. Zarządzający jednostką szeryf, Joie Arpaio, nazywany jest Hitlerem, a jego więzienie uważane jest za jedno z najcięższych w Ameryce. Karę odbywają tu zarówno sprawcy lżejszych wykroczeń, którzy oczekują na ostateczny wyrok, jak i naprawdę niebezpieczni przestępcy. Najbardziej agresywni są odizolowywani od reszty osadzonych. Joie Arpaio podkreśla, że odebranie przywilejów sprawcom przestępstw jest właściwym zachowaniem – popełnili wykroczenie, dlatego należy im się kara. Podczas, gdy Ameryka zmaga się z problemem przepełnionych więzień, Arpaio znalazł na to swój własny sposób – przed budynkiem więzienia wzniósł namiotowe miasteczko, w którym więźniowie śpią i spędzają czas, bez względu na upały czy burze. Inne reformy szeryfa to m.in. zmniejszenie do minimum kosztów utrzymania i wyżywienia przypadających na jednego osadzonego, wprowadzenie obowiązku pracy oraz rezygnacja ze zbędnych przywilejów, np. kawy. Niektóre spotkania z rodziną odbywają się jedynie za pośrednictwem monitorów video, natomiast więźniowie , którzy otrzymają zgodę na osobiste widzenie, mają obowiązek siedzieć z rękoma przykutymi do stołu, bez możliwości dotknięcia czy przytulenia bliskiej osoby. Najbardziej odczuwa to jedna z kobiet, Michelle Lacy – 30-letnia matka trójki dzieci, która do więzienia trafiła za handel narkotykami oraz posiadanie broni. Lacy ma 5- i 10-letniego syna oraz 7-letnią córeczkę. Kobieta znajduje sposób, by spędzić trochę czasu z dziećmi – bierze udział w programie czytelniczym, który polega na nagrywaniu więźniarek podczas czytania książek dla najmłodszych, taśmy następnie wysyłane są do ich domów. Poruszająca jest również historia Braydena Dailey, który jest mężczyzną uwięzionym w ciele kobiety. Jego zaburzenia mają jednak dużo poważniejsze podłoże – pomimo 21 lat czuje się, jakby był o parę lat młodszy. Do więzienia trafił po randce z 14-letnią dziewczyną, która myślała, że umawia się z nastolatkiem. Rodzice dziewczyny zgłosili sprawę na policję. 

Na program „Lock up” zapraszamy od 7 września od poniedziałku do piątku o 23:00; kontynuacja w kolejnym miesiącu. 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar