2008-04-13

PLOTKI

Nietypowa sesja zdjęciowa gwiazd

Matt Damon oraz inne gwiazdy psują zabawki...
Matt Damon i Thandie Newton użyczyli swoich wizerunków do nietypowej sesji zdjęciowej - ale tym razem nie chodzi o piękne zdjęcia do kolorowego magazynu. Gwiazdy wraz z Joelelem Richardson`em oraz innymi sławami, zostały sfotografowane jak niszczą zabawki. Czego to symbol? Cała sesja zdjęciowa ma uderzać w niszczenie dzieciństwa w Darfurze.

13 kwietnia, który został nazwany "Globalnym dniem dla Darfuru" ("Global Day for Darfur") to 5 rocznica ludobójstwa, które miało miejsce w jednym z regionów blisko Sudanu. Dla niektórych dzieci żyjących w tamtym regionie, wojna to codzienność i te dzieci nie znają nic innego, bo żyją w nieustannej wojnie od malutkiego i jedyne, co widzą to nienawiść i zabijanie. "Gdybym to ja żyła w takim świecie i moje dzieciństwo byłaby wojną, to oczekiwałbym pomocy", mówi, Thandie Newton, która na fotografii stoi obok zawieszonej lalki barbie z głową w dół z zamiarem spalenia zabawki. "5 lat, to o 5 lat za długo."

Damon, 37, zniszczył domek dla lalek kijem do baseballa. "Po ludobójstwie w Rwandzie z niedowierzaniem kręciliśmy głowami i mówiliśmy, nigdy więcej. Dzisiaj, gdy morderstwa w Darfurze osiągają coraz większe liczby, wprowadźmy w życie te nasze słowa: nigdy więcej, oraz żądajmy ochrony dla tych najsłabszych."Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar