2015-05-15

ROZRYWKA

Emocjonujące premiery w maju na CBS Reality!

W maju zapraszamy na trzymające w napięciu programy na CBS Reality. Będziemy szukać motywów działania morderców, wracając do wydarzeń, które miały miejsce wiele lat wcześniej. 17 maja o 21:00 polecamy dokument „Płatni mordercy: kto zabił Carolyn Matthews”, a już od 23 maja w każdą sobotę i niedzielę o 21:00 zapraszamy na pierwszy sezon wciągającego serialu dokumentalnego „Złapać mordercę”.

Kto zabił Carolyn Matthews?
 
„Płatni mordercy” to przełomowy dokument analizujący jedno z najbardziej haniebnych zabójstw Australii – brutalne morderstwo Carolyn Matthews w jej własnym domu w West Lakes. Widzowie podążają śladami zbrodni wraz z detektywami, którzy łączą ze sobą wskazówki i wykluczają podejrzanych, aby w końcu odkryć szokującą prawdę kryjącą się za tą wstrząsającą zbrodnią. Dlaczego Kevin Matthews i jego młoda kochanka Michelle Burgess zatrudniają podmiejskiego płatnego zabójcę i narkomana, aby ten śmiertelnie ugodził nożem Carolyn Matthews? Jak to możliwe, że mąż i ojciec bez przeszłości kryminalnej wynajmuje płatnego mordercę? Sekret skrywa także Michelle, bezwzględna manipulantka, która za plecami Kevina ma romans z płatnym zabójcą, Davidem Key. Zbrodnia przedstawiona w „Płatnych mordercach” to misternie utkany plan, który wymaga wielu godzin śledztwa i pracy, by poprawnie dopasować do siebie rozrzucone elementy układanki. Na dokument zapraszamy 17 maja o 21.00.
 

Tam, gdzie zawiedzie policja
 
Emocje sięgną zenitu podczas wieczornych seansów „Złapać mordercę” w każdą sobotę i niedzielę od 23 maja o 21.00. Kamera śledzić będzie ekipę śledczych na tropie najniebezpieczniejszych przestępców odpowiedzialnych za morderstwa popełnione w okolicach Toronto w Kanadzie. Dokument przedstawia autentyczne, niezwykle emocjonujące i wciągające historie kryminalne prezentujące trudną pracę detektywa Mike’a Arntfielda i zespołu cywili, którzy wkraczają w momencie, kiedy zawiedzie policja i tradycyjne metody śledcze. 
 
Każdy odcinek to nowa wstrząsająca historia obnażająca ciemną stronę ludzkiej natury, rozmowy z najbliższymi ofiar oraz świadkami, a także wnikliwa analiza znalezionych na miejscu zbrodni dowodów. Pierwszy sezon serii „Złapać mordercę” rozpocznie się historią 15-letniej Naomi Smith z Nuneaton zamordowanej w 1995 roku. Dziewczyna wyszła wieczorem z domu, by nadać list na poczcie. Kiedy nie wróciła, ojciec wraz z jej przyjaciółką udali się na poszukiwania. Tuż przed północą odkryli zmasakrowane ciało dziewczyny ukryte pod zjeżdżalnią na placu zabaw oddalonym od jej rodzinnego domu o zaledwie kilkaset metrów. W kolejnych odcinkach zespół programu „Złapać mordercę” zmierzy się także z próbą rozwikłania tajemnicy brutalnego zabójstwa trzech dziewczynek. Tragedia ta wydarzyła się w 1960 roku w Cannock Chase. Za zabójstwo jednej z ofiar skazano inżyniera pochodzącego z Wallsall. Policji nie udało się jednak znaleźć wystarczających dowodów na obciążenie go winą za śmierć pozostałych dwóch osób. 
 
Mike Arntfield to nie tylko detektyw na służbie, ale również znany i szanowany kryminolog z tytułem doktora. Jego drugą pasją, zaraz po tropieniu przestępców, jest wykładanie na uniwersytecie. Posiada także kilkunastoletni dorobek w pracy w policji. Jego różnorodne doświadczenia przekładają się na to, że potrafi nie tylko skutecznie tropić przestępców, ale również ciekawie o tym opowiadać, stopniując napięcie i wprowadzając widza w skomplikowane meandry śledztwa. Z uporem maniaka poszukuje nowych tropów i korzysta z nowoczesnej technologii, łącząc wiedzę i narzędzia z różnych dziedzin, poczynając od biofizyki, przez medycynę, aż po własne, prekursorskie metody.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar