2015-04-25

ROZRYWKA

Debiutancki film Christiana Camargo

 Laureat Oscara William Hurt oraz Katie Holmes, Jean Reno i Allison Janney w zainspirowanym dramatem "Mewa" Antoniego Czechowa debiutanckim filmie Christiana Camargo - premierowo w Polsce na Cineman VOD.





Już od 28 kwietnia użytkownicy serwisu Cineman VOD mogą obejrzeć oparty na prozie Czechowa dramat "Dni i noce". W obsadzie filmu zobaczymy Williama Hurta, Katie Holmes, Jean Reno i Allison Janney. Film zostanie udostępniony po raz pierwszy w Polsce, wyłącznie w ramach oferty Super Premium VOD. 

"Dni i noce" to historia doskonale zapowiadającego się świątecznego weekendu, który na zawsze zmieni stosunki w pewnej amerykańskiej rodzinie. Gwiazda filmowa Elizabeth (Allison Janney) i jej kochanek Peter udają się do posiadłości w Nowej Anglii. Tam w zaciszu wiejskiego domu czekają już na nich Herb, brat Elizabeth (William Hurt) i jej syn Eric, artysta wspierany przez eteryczną Evę. Niebawem do towarzystwa dołączy ich lekarz rodziny (Jean Reno), opiekujący się na co dzień posiadłością Johan (Michael Nyqvist) z żoną, oraz pełna temperamentu Alex (Katie Holmes) z mężem ornitologiem. Znakomicie zapowiadające się święta rujnuje splot konfliktowych sytuacji. Towarzystwo zamiast się dobrze bawić nie kryje wzajemnych niechęci, i choć żale zostaną wybaczone, to nic już nie będzie takie jak dawniej. 
 
"Dni i noce" to debiut reżyserski Christiana Camargo, aktora pamiętanego przez miłośników kina ze znakomitej roli w "The Hurt Locker. W pułapce wojny" oraz z serialu "Dexter". Camargo jest także autorem scenariusza do filmu opartego na dramacie Antoniego Czechowa "Mewa", a także wciela się w jedną z ról. W filmie występują również wcześniej wspomniani Wiliam Hurt, Katie Holmes, Jean Reno i Allison Janney, a także Ben Whishaw znany z takich filmów jak "Pachnidło: Historia mordercy" czy "Skyfall".
Film był prezentowany na międzynarodowych festiwalach w Palm Springs i Newport Beach. 
 
Kolejna propozycja Cineman VOD w ramach cyklu Super Premium VOD to "Krwawy biznes", czyli kolejna wspólna produkcja weterana kina akcji Jeana Claude'a Van Damme i Erniego Barbarasha, reżysera "Krzyżowego ognia" i "6 kul". Film będzie dostępny na Cineman VOD od 12 maja. 
 
Wszystkich miłośników dobrego kina zapraszamy na Cineman.pl!
 
Cineman VOD to ponad 1000 filmów dostępnych online "na żądanie". 500 najlepszych tytułów użytkownicy mogą obejrzeć w jakości HD. Baza filmów jest co miesiąc wzbogacana o kolejne hity. 
 
Więcej na: www.cineman.pl

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar