2015-04-18

CIEKAWOSTKI

Być kobietą na Tattoo Konwent

W Polsce tatuaż powoli przenika do mainstreamu, nie wyzbywając się jednak swojego oryginalnego charakteru. Staje się nieodłącznym elementem stylu zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Panie nie tylko decydują się na ozdabianie swoich ciał permanentnymi rysunkami, ale coraz  częściej postanawiają zająć się tatuażem profesjonalnie. 25 i 26 kwietnia 2015, na IV Tattoo Konwent odwiedzający będą mieli okazję poznać wiele wspaniałych artystek zakochanych w sztuce tatuażu.

 
Wrocław Cropp Tattoo Konwent fot. Maciej Sitarz
 
Z najnowszych badań wynika, że w Polsce to kobiety, częściej niż mężczyźni decydują się na ozdobienie ciała tatuażami. Jednak wciąż wiele pań, chociaż marzy o tatuażu, ma wątpliwości, ze względu na lęk przed zabiegiem lub oceną otoczenia. Najczęściej obawy te, podsycane przez wyszukane w internecie, sprzeczne informacje oraz zasłyszane opinie, są bezpodstawne. Współczesne salony tatuażu gwarantują maksimum komfortu i higieny oraz indywidualne podejście do każdego projektu. Pomimo też, że tatuaż wciąż budzi kontrowersje u większości społeczeństwa, polska branża tatuatorska rozwija się niezwykle dynamicznie. 
 
O tym jak pracują współcześni tatuatorzy i tatuatorki będzie można przekonać się 25 i 26 kwietnia 2015, podczas IV edycji Wrocław Tattoo Konwent. Główną atrakcją festiwalu są konkursy na najlepsze tatuaże, które artyści wykonują na żywych modelkach i modelach. W tym roku również wiele pań będzie się prezentować na scenie przed festiwalowym Jury i publicznością. Przedstawicielki płci pięknej doskonale sprawdzają się w roli tatuatorem – nie od dziś wiadomo, że kobiety charakteryzują się doskonałym wyczuciem estetyki i dokładnością. Na tegorocznym Wrocław Tattoo Konwent będzie można spotkać utalentowane i utytułowane już artystki: Julię Szewczykowską ze studia JuniorInk, Asię Fąferko z Black Pearl Tattoo, Katarzynę Krutak z Redberry Tattoo, Sol z Pierce of Cake, Mayę z Art Force Tattoo, Urszulę Skanię-Cieślak z Loona Tattoo, Klaudię Skibińską z Awangard Tattoo, Olgę Mopik-Sienkiewicz z Musca Imago, Aleksandrę Dobrą z DMT Tattoo oraz Dżo Lamę.
 
Tegoroczna scena pokazowa konwentu zostanie całkowicie zdominowana przez kobiety. Przed publicznością wystąpią dwie niezwykłe artystki, których performensy łączą zmysłową kobiecość z ekstremalnymi formami ekspresji. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć Miss Crash w dwóch odsłonach: podczas pokazu Burleski i pokazu Suspension. Jej występy to gwarancja solidnej dawki adrenaliny. W 2008 roku pobiła rekord Guinessa w podwieszaniu. Ugruntowana pozycja w środowisku umożliwiła jej rozwój komercyjnej kariery: jej twórczością interesowały się takie magazyny jak Rolling Stone, Spin, Vogue i Marquise oraz wiele innych. Współpracowała z  Marilynem Mansonem i Jane's Addiction. 
 
Występ Leah Debrincat będzie ostatnią atrakcją sceny pokazowej podczas pierwszego dnia festiwalu. Londyńska performerka z niezwykłą gracją łączy w spójną całość dwie z pozoru niezwiązane ze sobą aktywności: taniec brzucha i pokazy z udziałem ostrych noży. Artystka hipnotyzuje orientalnym strojem i pięknym, wytatuowanym ciałem. Na swoim koncie również ma już pierwsze komercyjne sukcesy. 
 
Wrocław Tattoo Konwent to wydarzenie artystyczne i muzyczne, które cieszy się stale rosnącą popularnością wśród osób zainteresowanych sztuką tatuażu. Festiwal to niepowtarzalna okazja, aby poznać otwartych ludzi, osobiście porozmawiać z tatuatorami i odnaleźć swoją inspirację. Bilety są już dostępne w sprzedaży w cenie od 35 zł. Więcej informacji na temat zbliżającej się edycji można znaleźć na stronie http://wroclaw.tattookonwent.pl.  

  
Wrocław Cropp Tattoo Konwent fot. Maciej Sitarz


 
Wrocław Cropp Tattoo Konwent fot. Maciej SitarzWrocław Cropp Tattoo Konwent fot. Maciej Sitarz
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar