Modelki oprócz kreacji przygotowanych przez projektantkę prezentowały biżuterię W.KRUK. Jedna z kreacji została w całości przygotowana z biżuterii z kolekcji „Żywioły“ W.KRUK autorstwa Ani Orskiej i nazwana „Żywiołowa sukienka-kolczuga".

Kolekcja Gosi Baczyńskiej na sezon jesien/zima 2008 znalazła swój początek w Katedrze w Granadzie, gdzie uwagę projektantki przykuł fragment średniowiecznego obrazu. „Zachwyciły mnie draperie namalowane na szacie klęczącej postaci. Pomyślalam,że nadruk takich draperii jest świetnym pomyslem na tkaninę. To wrażenie zapoczątkowało cały tok myślenia“ – mówi Gosia Baczyńska.

Kolekcja pełna jest fałd i draperii tak, jak w malarstwie z okresu średniowiecza. Projekty są czasami miękkie, czasami ostre, zawsze mocno wystylizowane.

Projektantka po raz pierwszy zastosowala w kolekcji autorskiej druk na tkaninie. Motyw druku został przeniesiony z obrazów, których autorami są Rogier van der Wayden, Hugo van der Goes i Konrad Witz.

W kolekcji widoczna jest zabawa iluzją. Zaciera się granica między fałdami namalowanymi przez średniowiecznych artystów i tymi upiętymi przez projektantkę. Na szlachetnych jedwabiach pojawia się również nadruk futra z norek, którym na malowidle Hugo van der Goesa otulał się bogaty szlachcic. Teraz nosi je nowoczesna kobieta XXI wieku. Nowoczesna kobieta nosi również biżuterię z kolekcji W.KRUK. Do kolekcji zostały dobrane brylantowe pierścienie i bransolety W.KRUK oraz łańcuchy i bransolety z kolekcji „Żywioły“.

„Żywiołowa sukienka-kolczuga” została zrobiona z 38 naszyjników i 24 bransoletek. Efekt połączenia dwóch żywiołów: zmysłu artystycznego Gosi Baczyńskiej oraz Żywiołów W.KRUK jest oszałamiający...

Kolekcja Żywioły to biżuteria wykonana z metali kolorowych: srebrnych, złocistych, rdzawo-rudych, srebrzysto-kawowych… „Naturalną kolorystykę otrzymałam wykańczając w różnoraki sposób miedź, mosiądz, brąz oraz srebro. Tworząc powierzchnie kute, topione, polerowane, matowe, oksydowane stworzyłam kolekcję łańcuchów, w której każde ogniwo błyszczy swoją naturalną barwą.” – mówi projektantka W.KRUK Ania Orska.

Wizja kobiety według Gosi Baczynskiej to Kobieta Rycerz, Kobieta Księżniczka. Mocna, odważna a zarazem wrażliwa i nie do końca odgadniona… Kobieta według Ani Orskiej jest również silna, dynamiczna i twardo stąpająca po ziemi. Z drugiej zaś strony - balansuje na pograniczu tajemnicy, romantyzmu i marzeń o złotym pantofelku. Ta ogromna wrażliwość i delikatność w zderzeniu z naszą rzeczywistością wydaje się być wręcz nienaturalna, a jednak to podstawowy przykład kobiety żyjącej w XXI wieku.

Efekt naszej współpracy możecie Państwo zobaczyć na załączonych zdjęciu.Pozostałe zdjęcia z pokazu:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar