2015-03-07

KSIĄŻKA

Księżycowa autostrada. Motocyklem przez Himalaje

Ojciec i syn, obaj tuż po świeżo zdanym egzaminie na prawo jazdy na jednoślad, na dwóch legendarnych motocyklach Royal Enfield zakupionych w Delhi, wybierają się w podróż u podnóży Himalajów, od Kaszmiru aż po Sikkim. Tysiące kilometrów lepszej lub częściej dużo gorszej indyjskiej drogi, skromne możliwości naprawy pojazdów u niewykwalifikowanych mechaników, a przy tym bardzo dowolna interpretacja przepisów ruchu drogowego przez indyjskich kierowców...Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się publikacja pt. Księżycowa autostrada. Motocyklem przez Himalaje. Witold Palak z dużą dawką humoru i dystansem do siebie pokazuje, że nawet najbardziej nieprawdopodobne pomysły są warte realizacji, a poznawanie świata z siedzenia nie pierwszej już młodości enfielda daje nie tylko dużo frajdy, ale jest też wyjątkową lekcją życia. 
 
Ważne były legenda i styl. W naszej wyobraźni tylko kultowy Royal Enfield mógł pokonać magiczną trasę przez Ladakh. ?  pisze autor  ? Zapragnęliśmy być himalajskimi Easy Riders, a jedynie ta indyjska produkcja, oparta na brytyjskim układzie konstrukcyjnym z 1952 roku, mogła zaspokoić nasze marzenia. Cieszyliśmy się, że motocykle spełniały najważniejszy warunek poruszania się po azjatyckich drogach: oba miały sprawne klaksony!
 
Czytelnicy będą mieli okazję posłuchać opowieści o książce i o motocyklowej podróży przez Himalaje na kilku spotkaniach z autorem. Premiera książki odbędzie się w Gdyni podczas 17 Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w dniu 13 marca o godz. 16.00, kolejne spotkanie planowane jest 16 marca w Gdańsku w Kawiarni Podróżniczej 18 Południk o godz. 19:00, a potem 22 marca podczas Festiwalu Bonawentura w Starym Sączu, 26 marca w Empiku W łódzkiej Manufakturze o godz. 18:00, podczas Festiwalu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej (27-28 marzec) i w Krakowie 29 marca w Piwnicy pod Baranami o godz. 19.00.

 
Link do książki:  http://bezdroza.pl/ksiazki/ksiezycowa-autostrada-motocyklem-przez-himalaje-wydanie-1-witold-palak,bemoh1.htm 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar