2015-02-13

ROZRYWKA

Mężczyzna prawie idealny na Walentynki

11 lutego w Galerii Funky Studio w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona „Mężczyźnie prawie idealnemu”, czyli najnowszemu  albumowi Artura Gotza z satyrycznymi piosenkami Agnieszki Chrzanowskiej. Konferencję, z dużym poczuciem humoru, poprowadziła znana aktorka Barbara Kurdej-Szatan, wywołując do odpowiedzi kolejno twórców albumu.

 


Barbara Kurdej-Szatan, Artur Gotz, Agnieszka Chrzanowska, Gosia Moskalewicz, Dawid Woźnica

fot. Daniel Fabrykiewicz
Agnieszka Chrzanowska, autorka tekstów i muzyki, podkreśliła, że jej celem nie był atak na mężczyzn – wręcz  przeciwnie – jej zamiarem było wzięcie ich w obronę, poprzez ośmieszenie stereotypów, które od wieków są przyczyną problemów w komunikacji i w porozumieniu płci. Autorka dodała, że zarówno teksty jak i warstwa muzyczna zostały potraktowane z przymrużeniem oka i dlatego celowo zostały zmieszane ze sobą nowe brzmienia, elementy popu, piosenki kabaretowej i swingu. 
 
Bohaterami kolejnych piosenek stali się: zakochani, naiwni, nawróceni, zdradzający, bogaci, nieśmiali i ci bardzo śmiali przedstawiciele płci męskiej, a Artur Gotz przyznał, że odnajduje w każdym z utworów cząstkę siebie.
 
Piosenki w żartobliwy sposób odpowiadają między innymi na następujące pytania: 
Z czym musi zmagać się mężczyzna nienasycony i jak radzi sobie z pożądaniem do żony bliźniego? 
Czego jest w stanie dopuścić się nadgorliwy teść? 
Jakimi zaletami obdarzony jest mężczyzna nawrócony?
Jak na męską psychikę wpływa podział na ducha, duszę i ciało?
Na co mężczyźni miewają alergię?
Dlaczego piją alkohol?
Co postanawia mężczyzna, który chce być idealny?
 
Barbara Kurdej-Szatan zauważyła, że teledysk do utworu singlowego „Milionerzy” został zrealizowany w stylu vintage, a reżyser klipu Dawid Woźnica potwierdził, że zarówno kostiumy, miejsce akcji jak i wyraziste makijaże aktorów i tancerzy były temu podporządkowane.
 
Zebrani dziennikarze mogli obejrzeć teledysk do utworu „Milionerzy” na telebimie oraz wysłuchać na żywo piosenki, zaprezentowanej przez Artura Gotza wraz z zespołem.
 
„Mężczyzna prawie idealny” jest doskonały na każdą okazję, a zwłaszcza na Walentynki.
 
 
Teledysk „Milionerzy”:

 

 
 
Na płycie gościnnie zagrali: Przemek Sokół, Marcin Rumiński, Dominik Klimczak. W utworze "Obecny narzeczony" partię akordeonu nagrał włoski wirtuoz Marco Lo Russo, który współpracował między innymi ze zdobywcą Oscara Nicola Piovanim - przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do filmu Roberto Beniniego "La vita e bella" ("Życie jest piękne") oraz ze śpiewającą po francusku, włoską wokalistką In-Grid. Chórki zaśpiewała autorka - Agnieszka Chrzanowska - odpowiedzialna również za produkcję muzyczną płyty. Nagrania zrealizowano w Krakowie w Studio 2002 i Studiu multiREClab (realizator Aleksander Wilk), partię akordeonu do piosenki „Obecny narzeczony” nagrano w Studiu Nieustraszeni Łowcy Dźwięków w Krakowie (realizator Dariusz Grela), a wokal do piosenki „Milionerzy” nagrano w Skorupka Studio w Warszawie (realizator Paweł Skorupka). Projekt wizualny płyty opracował Paweł Łęczycki, sesje zdjęciowe do okładki płyty zostały zrealizowanie przez fotografa Marcina Brzózkę w Piwnicy pod Baranami i w Teatrze Śląskim w Katowicach oraz przez fotografa Krzysztofa Piątka w Old Timers Garage.
 
W związku z ukazaniem się płyty „Mężczyzna prawie idealny” zostały zaplanowane dwie trasy koncertowe: Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych. Pierwszym singlem promującym album jest utwór „Milionerzy”. Klip w reżyserii Dawida Woźnicy zrealizowany został w klubie Old Timers Garage w Katowicach. Wzięli w nim udział aktorzy scen Warszawy, Krakowa i Śląska: Gosia Moskalewicz, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Agnieszka Chrzanowska, Dariusz Niebudek, tancerze Teatru Rozrywki w Chorzowie: Weronika Ratajczak i Kryspin Hermański, muzycy: Dariusz Igielski, Przem.Ko Kowalski, Artur Mostowy oraz statyści. Kostiumy zostały przygotowane przez Transmode. 
 
Artur Gotz wokalista i aktor scen Warszawy (Teatr 6 piętro) i Łodzi (Teatr Nowy), absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie – Filia we Wrocławiu. W latach 2006-09 był aktorem Teatru Rozrywki w Chorzowie, współpracował z Teatrem Współczesnymi Teatrem Kamienica w Warszawie, a także z Teatrem „The Imagination” w Londynie. Zagrał kilka ról filmowych m.in. w „Karol - człowiek, który został papieżem”, „Wielkich ucieczkach”, „Ścianie śmierci” oraz w popularnych serialach telewizyjnych. Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”, a w 2010 r. odbyła się premiera jego debiutanckiej płyty „Obiekt seksualny” z 17 piosenkami o tematyce damsko-męskiej. 
 
Występował na festiwalach teatralnych w Czechach, Francji, Słowacji, Wielkiej Brytanii i na Łotwie, a także na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2006 r. w koncercie EnergiaPro Młodzi. Jako piosenkarz wykonał ponad 150 recitali w całej Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Pradze, Wiedniu, na Cyprze i w Stanach Zjednoczonych. Artysta zagrał również duże radiowe koncerty na antenie RDC w Warszawie, Radia Kraków, Radia Gdańsk oraz Radia PiK w Bydgoszczy.Dariusz Igielski, Przem.Ko Kowalski, Artur Gotz, Artur Mostowy

fot. Daniel Fabrykiewicz
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar