2015-01-21

Pielęgnacja ciała

Mydło czy żel?

Higiena intymna. W teorii wiele o niej mówimy, a w praktyce tak mało czasu poświęcamy pielęgnacji najdelikatniejszej części kobiecego ciała. Zwłaszcza zimą, gdy przykryta kilkoma warstwami ubrań chce po prostu oddychać. Jak jej pomóc? Pamiętaj o najważniejszym! Nieumiejętnie dobrane kosmetyki mogą podrażnić wyjątkowo wrażliwy naskórek. Co więc powinnaś wybrać – mydło czy żel do higieny intymnej? Oto jest pytanie!
 
 
Wsłuchaj się w potrzeby swojego ciała. Najważniejszym zadaniem kosmetyku będzie utrzymanie prawidłowego pH skóry. Zwykłe mydła, których codziennie używasz do mycia rąk, to produkty o niekorzystnym odczynie, które zamiast pomagać – zaburzają naturalną barierę ochronną miejsc intymnych. Co wybrać? Odpowiedź jest prosta – kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji okolic intymnych z dodatkiem składników aktywnych, które najlepiej spełnią swoją rolę. Sprawdź, jaki masz wybór.
 
Jeśli twoja skóra jest szczególnie wrażliwa i podatna na alergię, wypróbuj hipoalergiczną emulsję do higieny intymnej z rumiankiem Venus. Kosmetyk wzmocni barierę ochronną miejsc intymnych, a zawarty w nim wyciąg z rumianku działa  przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Masz skórę normalną, ale nie wiesz, na który produkt powinnaś się zdecydować? Wypróbuj preparat o łagodnej formule, który nie tylko chroni i nawilża, ale dodatkowo odświeża skórę, np. żel do higieny intymnej Venus z aloesem, z ekstraktem z kory dębu lub żel do higieny intymnej z wyciągiem z ogórka. Aloes znany jest ze swoich właściwości nawilżających i łagodzących, ekstrakt  z kory dębu przyspiesza leczenie stanów zapalnych, a wyciąg z ogórka działa odświeżająco i ściągająco. Formułę kosmetyków Venus wzbogacono kwasem mlekowym, który utrzymuje prawidłowe pH skóry i chroni ją przed działaniem drobnoustrojów.

        
 
Sugerowane ceny kosmetyków do higieny intymnej Venus:
Pojemność: 500 ml
Sugerowana cena detaliczna: ok. 7 zł
                                           
 

Komentarze (2)

Gra (2015-02-22 22:53:27)
żel
 nawilżający żel do higieny intymnej floslek jest godny polecenia, odkąd go używam nie mam większych problemów
slena1986 (2015-01-21 23:50:04)
:)
Tylko zel :) Mydło nie nadaje sie do utrzymania prawidłowego pH.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar