2015-01-20

DZIECIAK

Najmodniejsze imiona dla dzieci

Tagi: moda, dzieci
Jakie imiona najczęściej nadawano małym Polakom w 2014 roku? Okazuje się, że miniony rok był kontynuacją trendów znanych od lat. Znów królowały imiona rodzime, swojsko brzmiące, tradycyjne.

Zofia jest najpopularniejsza
Ranking najpopularniejszych imion dla dziewczynek w 2014 roku otwiera Zofia. Po raz kolejny okazuje się więc, że najbardziej lubimy to, co już dobrze znamy, a znane trendy nadal są modne. Rankingi udowadniają także, że stare, tradycyjne, swojskie imiona nie odchodzą do lamusa. Wprost przeciwnie. Pokazują, że wcale się nie starzeją, a czas gra na ich korzyść. Przykłady? Hanna, Maria, Antonina, Helena czy Barbara są wciąż niezwykle popularne i nadal utrzymują się w pierwszej dwudziestce najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek.
 
Jan ma pierwszeństwo 
Zwrot ku imionom tradycyjnym jest widoczny także wśród imion męskich. Janów, Franciszków, Antonich i Stanisławów z rocznika 2014 będzie wielu. Wszak moda na imiona tradycyjne trwa w najlepsze. Czy trend utrzyma się w 2015 roku? Wszystko wskazuje na to, że tak. Imiona oryginalne, brzmiące obco, są wciąż rzadko nadawane. Tak rzadko, że żadne z nich nie zostało nawet uwzględnione w pierwszej setce.
 
Co przyniesie Nowy Rok?
Z Nowym Rokiem nowym krokiem? W pewnym sensie tak. Prawo da młodym rodzicom możliwość nadawania dzieciom imion w krótkiej wersji. Co to może oznaczać w praktyce? Że znane i lubiane imiona tradycyjne mogą przybrać zupełnie nową formę. I choć nic nie zapowiada odwrotu od dotychczasowych trendów, to jednak lista najbardziej popularnych imion dla dziewczynek i chłopców może ewoluować. W którą stronę? O tym przekonamy się już za rok.
 
 
Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek:

1.Zofia
2.Maja
3.Zuzanna
4.Hanna
5.Natalia
6.Lena
7.Aleksandra
8.Julia
9.Alicja
10.Maria

Najpopularniejsze imiona dla chłopców:

1.Jan
2.Antoni
3.Jakub
4.Franciszek
5.Aleksander
6.Adam
7.Kacper
8.Mikołaj
9.Stanisław
10.Filip
 
Więcej ciekawostek ciążowych oraz porad przyszłe mamy znajdą na stronie www.baby-shower.pl

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar