2015-01-10

Warto odwiedzić...

Gdzie spędzić wakacje w Hiszpanii?

Hiszpania to obok Grecji jedno z państw, obok Grecji, które oferuje najwięcej różnorodnych możliwości wypoczynku. Dlaczego? Głównie chodzi o to że oba wspomniane kraje nie leżą tylko na części kontynentalnej ale posiadają bardzo ciekawe archipelagi wysp będących nie lada atrakcją turystyczną.
 
Przeglądając katalogi biur podróży znajdziemy w nich wiele ofert wyjazdów do Hiszpanii. W ścisłym sezonie turystycznym króluje południowe wybrzeże kraju, czyli regiony takie jak Costa Brava, Costa del Sol czy Costa Blacna. Do tego można dołożyć Baleary, w skład których wchodzą takie wyspy jak Majorka, Minorka czy słynna imprezowa Ibiza.
 
Jednak kraj ten oferuje także miejsca oferujące dobre warunki wypoczynku nie tylko latem ale także w okresie jesienno-zimowym. Mowa tutaj o Wyspach Kanaryjskich, z których do najpopularniejszych należą przede wszystkim Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote czy La Gomera.
 
Kiedy gdzie jechać?
W sezonie wakacyjnym, jeśli bierzemy pod uwagę ceny, najlepiej zdecydować się na wspomniane południowe wybrzeże Hiszpanii kontynentalnej lub na Baleary – są one sporo tańsze od Wysp Kanaryjskich. „Kanary” warto natomiast wybrać późną jesienią, zimą i wczesną wiosną, gdyż są one cenowo dużo bardziej atrakcyjne niż inne gorące destynacje egzotyczne. Dużą pomocą przy wyborze miejsca są porady odnośnie Hiszpanii, które znajdziecie tu, czyli portalu turystycznym dostarczającym praktycznych informacji wszystkim, którzy planują wyjazd na wakacje.
 
A jak z pogodą i temperaturami?
Klimat panujący w Hiszpanii jest zróżnicowany, na północnym zachodzie mamy doczynienia z klimatem chłodnym oraz deszczowym. Im dalej na południe w kierunku Andaluzji, tym temperatury są wyższe a klimat bardziej suchy.
 
To właśnie wspomniana Andaluzja jest jednym z regionów, to właśnie pogoda w tej części Hiszpanii sprawia, że znajdziemy tu najlepsze warunki do wypoczynku oraz piaszczyste plaże. Do najsłynniejszych miejsc wypoczynku należy tu zaliczyć Costa del Sol (wybrzeże słońca) oraz Costa de la Luz (wybrzeże światła).
 
Wraz ze zmianami klimatu zmieniają się także temperatury w Hiszpanii. Średnia roczna temperatura powietrza w całym kraju wacha się od 12 stopni na początku roku, do 25 stopni Celsjusza w lipcu.
 
Oto średnie temperatury na południowym wybrzeżu Hiszpanii (podane w stopniach Celsjusza):
 • styczeń - 16
 • luty - 17
 • marzec - 19
 • kwiecień - 20
 • maj - 23
 • czerwiec - 27
 • lipiec - 29
 • sierpień - 30
 • wrzesień - 28
 • październik - 24
 • listopad - 20
 • grudzień - 17
Podsumowanie
Podsumowując, wakacje w Hiszpanii to bardzo dobry pomysł praktycznie przez cały rok. Latem, żeby nie nadwerężyć naszego portfela, powinniśmy zdecydować się na hiszpańskie wybrzeże, ewentualnie na archipelag Balearów. Natomiast w pozostałym okresie proponujemy wybór jednej z Wysp Kanaryjskich, z której każda jest zupełnie inna, więc jest to opcja nawet na kilka wakacyjnych wyjazdów.

Komentarze (1)

oliwka (2015-08-13 17:53:46)
odp
 W lipcu tego roku byliśmy w Hiszpanii. Pojechaliśmy tam własnym autem- poznaliśmy ich przepisy drogowe- http://www.przepisydrogowe.eu/ więc nie mieliśmy problemu z prowadzeniem samochodu. Dzięki temu zwiedziliśmy sporą część państwa.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar