2015-01-07

Moda ślubna

Naturalność kontra drapieżność z nutką romantyzmu

Niebanalna naturalność, lekkość tkanin, kobiecość, wolność –  te słowa zdecydowanie nie wystarczą, żeby opisać projekty Sylwii Kopczyńskiej. Oryginalne połączenie ręcznie wykańczanych koronek i tiuli z odważną formą sprawiają, ze kobieta ubrana w suknie ślubną Sylwii kusi…najpierw subtelnością, a za chwile przeistacza się  w fascynująca, intrygującą i pewną siebie kobietę. Od wieków znana jest zmienna natura kobiet. Sylwia Kopczyńska inspiruje się tą zmiennością projektując suknie które łączą w wysublimowany sposób drapieżność z naturalnością, odzwierciedlając prawdziwą duszę kobiety.
 
 
 
Wróżka boho o uroku Audrey Hupburn 
Projekty sukien ślubnych są odzwierciedleniem duszy Sylwii. Bardzo ceni jakość, która wcale nie oznacza konserwatyzmu czy nudy. Projektantka bawi się łączeniem stylów, dlatego w jej projektach odnajdziemy elementy  bajkowej wróżki, boho jak i dziewczęcy urok  Audrey Hupburn. 
 
Podziwia formy i konstrukcje Oscara de la Renty i lekkość projektów Very Wang. Jednak jej największą inspiracją jest  kobieta. Kobieta realna, biegnąca rano na tramwaj, pijąca kawę w kawiarni, idąca ulicą krok przed Sylwią.  Dostrzega piękno w codzienności. 
 
A jaka jest kobieta, która ubiera Sylwia Kopczyńska? To kobieta niebanalna i świadoma, wolna, ceniąca jakość, lubiąca podkreślać swoją kobiecość. 
 
Sylwia Kopczyńska to utalentowana projektantka. Nie znosi banału i rutyny. Jest autentyczna, szczera i bardzo otwarta. Projektowanie to drzemiąca potrzeba, która w końcu wybuchła. Pierwszym krokiem było zaprojektowanie własnej sukni ślubnej. Jak sama przyznaje, czuje się twórcza i spełniona.
 
Muzyka i…rozpoczyna się proces twórczy
Wystarczy nastrojowa muzyka, pojawienie się w głowie projektantki kobiecej sylwetki i zaczyna się. Powoli wszystkie elementy układają się w całość,  kobieta w głowie Sylwii pokrywa się tkaninami, które przybierają różne kształty, formując się finalnie w kolejną suknie. I mamy nowy projekt. Zazwyczaj z jednej konstrukcji pojawia się kilka projektów, każdy bardzo kobiecy.
 
Sylwia lubi pracować bezpośrednio z klientkami. Tworzy wtedy unikalne suknie pasujące do osobowości i eksponujące benefity kobiety. Takie indywidualne podejście pozwala na ubranie panny młodej w suknie, w której będzie się czułą fantastycznie. 

 
 


 
 
 

Komentarze (1)

Marta94 (2015-01-07 23:54:54)
;)
 Oj niedługo czeka mnie to ciężkie zadanie znalezienia odpowiedniej sukni. Pierwsza i ostatnia podobają mi się najbardziej
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar