2015-01-05

WARTO WIEDZIEĆ

Teatr ME/ST Stosunki Prawne

 Teatr ME/ST zaprasza na spektakl
 
„Stosunki Prawne” Komedia damsko-męską oparta na aktach.


 
 
 
 
DATY:
 
11 stycznia g. 17.00 oraz 19.00 
12 stycznia g. 19.00
MIEJSCE 
Pałac Zamoyskich (Pawilon SARP) ul. Foksal 2 w Warszawie
 
BILETY
rezerwacja.bilet@gmail.com

CENA
50 zł 
 
PRZEDSPRZEDAŻ
W przedsprzedaży internetowej duża obniżka, napisz do nas aby otrzymać informację.
KONTAKT www.mestteatr.pl  
 
„Stosunki prawne” to przewrotna analiza relacji damsko-męskich, w której bohaterowie rozmawiają ze sobą formalnym językiem, będącym połączeniem mowy codziennej z językiem zaczerpniętym z kodeksu cywilnego.
 
On i Ona przedstawiają się jako podmioty prawne, które wchodząc w  relacje damsko-męskie, odgrywają przed widzami codzienne sytuacje, które stają się wręcz groteskowe i urastają do rangi problemów. 
 
Czy zwykła domowa czynność, jaką jest parzenie herbaty, może stać się przyczyną rozpadu idyllicznego pożycia dwojga ludzi?
 
Co by było, gdyby stworzono „Kodeks damsko-męski”, a jego zasad należałoby przestrzegać wchodząc w stały związek partnerski?
 
Całość sztuki, posiada lekką formę komediową, przewrotnie pokazując odwieczne konflikty między partnerami, będącymi w związku o dowolnej konfiguracji. 
 
Aby lepiej zrozumieć irracjonalne zachowanie kobiet w niektórych sytuacjach domowych, bohaterka spektaklu „wchodzi w  skórę” Temidy i opowiadając o swoim burzliwym związku  z Zeusem, tworzy pomost między mitologią a codziennością. 
 
Ukazanie relacji  dwojga ludzi, z punktu widzenia prawnego, daje możliwość spojrzenia z innej perspektywy na kwestia związane z  naszym codziennym życiem. Czy lekiem na kryzys małżeński jest ustalenie formalnych zasad, dotyczących częstotliwości pożycia? A może warto spróbować godziny szczerości, która w zaskakujący sposób odkryje przed nami zamiatane pod dywan niedomówienia?
 
Spektakl „Stosunki prawne”, to sztuka, w której widzowie, będą mięli szansę odnaleźć element swojego życia. Niejednoznaczne ukazanie znanych każdemu sytuacji damsko-męskich, pozwoli nabrać dystansu i świeżego spojrzenia na relacje z obecnym lub przyszłym partnerem.

 
Scenariusz, reżyseria, muzyka: Szymon Turkiewicz
Scenografia, kostiumy: Magdalena Engelmajer
Występują: ONA - Magdalena Engelmajer, ON - Sławomir Głazek

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar