2014-12-29

Pielęgnacja ciała

Sylwestrowa pielęgnacja – przygotuj swoje stopy do całonocnej zabawy

Jest w roku kilka ważnych wydarzeń, podczas których chcemy wyglądać pięknie i czuć się komfortowo. Perfekcyjny makijaż, nowa sukienka i wystrzałowe szpilki – to zestaw obowiązkowy, który zawsze towarzyszy nam podczas sylwestrowej nocy. Przygotowując się do niej pamiętajmy, aby zadbać także o stopy. Tylko dzięki nim będziemy mogły bawić się do białego rana. Dlatego zafundujmy im zabiegi pielęgnujące oraz zabezpieczmy przed urazami przy pomocy ortez z żelu polimerowego.

  
Nawet najwygodniejsze buty nie gwarantują nocy przetańczonej bez bólu stóp. Kilka godzin na parkiecie to dla nich wyzwanie, które często kończy się otarciami i odciskami. A wystarczy godzina poświęcona stopom i zastosowanie ortez zabezpieczających wrażliwe na uszkodzenia miejsca, aby sylwestrowa noc nie zniechęciła nas do kontynuowania zabawy podczas karnawałowych bali.
 
Przedsylwestrowa pielęgnacja
Przygotowując stopy do sylwestrowej nocy zacznijmy od relaksującej kąpieli. Do wody dodajmy sól zawierającą olejki z lawendy, rozmarynu i tymianku. Dzięki nim kąpiel zmiękczy zrogowaciały naskórek, modzele i odciski, a także zadziała dezynfekująco. Na długo pozostawi uczucie świeżości, które zapewni nam komfort podczas zabawy. Takie właściwości posiada na przykład Sól ziołowa z lawendą Gehwol. Kąpiel z jej dodatkiem warto zastosować także dzień po sylwestrowej nocy, ponieważ doskonale ożywia zmęczone i piekące stopy.
 

 
Następnym krokiem jest wykonanie złuszczającego peelingu, który przygotuje nasze stopy do wsmarowania kremu. Wypróbujmy na przykład peeling bambusowy Gehwol, który zapewni nam odczuwalną świeżość i gładkość, a także poprawi ukrwienie i ożywi skórę. Ostatni krok to pielęgnacja przy pomocy balsamu. Na tę okazję warto wybrać preparat silnie odświeżający, na przykład balsam Gehwol z naturalną miętą pieprzową oraz mentolem, który posiada długotrwałe działanie dezodorujące, dzięki czemu zapobiega powstawaniu przykrych zapachów.
 
Sylwestrowa ochrona
Przygotowując stopy do sylwestrowej zabawy warto zabezpieczyć je przed skutkami całonocnego noszenia szpilek także za pomocą ortez z żelu polimerowego marki Gehwol. To specjalne wkładki, które przywracają komfort chodzenia. Delikatne oraz przyjazne dla skóry nie powodują żadnych podrażnień czy alergii. Różnorodność dostępnych modeli pozwala na zabezpieczenie stopy na kilka sposobów, skupiając się na przykład na przedstopiu czy piętach. Ortezy mogą być stosowane przez wszystkie osoby, nawet te, które nie mają żadnych problemów ortopedycznych, a jedynie chcą cieszyć się bezbolesnym chodzeniem na szpilkach, na przykład podczas nocy spędzonej na parkiecie.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar