2014-12-09

KSIĄŻKA

Krzysztof Spadło Skazaniec Tom II

Tagi: książka
W grudniu br. na rynku ukazała się druga część bestsellerowej powieści „Skazaniec” Krzysztofa Spadło. Czy II część wieziennej historii uzyska pozycję najbardziej poczytnej książki nadchodzącego roku?
 
Akcja powieści rozpoczyna się na początku lat 20-tych ubiegłego stuleci i toczy się w murach Centralnego Więzienia we Wronkach. Bohaterem jest młody mężczyzna, który u progu dorosłego życia zostaje skazany na dożywocie. W tle powieści przewijają się wydarzenia historyczne, które miały miejsce, ale nie znalazły one miejsca w podręcznikach szkolnych. W pierwszej części Czytelnicy znaleźli m.in. wzmiankę o zamachu terrorystycznym na Cytadelę Warszawską oraz dowiedzieli się kiedy i gdzie dokonano pierwszej egzekucji za pomocą gazu. Kolejne historyczne smaczki już czekają na Czytelników w II części Skazańca.
 
Wejściu książki do sprzedaży towarzyszą spotkania z autorem w wybranych miastach Polski. Aktualnych informacji szukaj na funpage'u https://www.facebook.com/pages/Zielona-Litera.

Informacje o książce:
Autor: Krzysztof Spadło
Data wydania: 23.10.2014
Język publikacji: polski
Gatunek: sensacja
Oprawa: miękka
Stron: 415
ISBN: 978-83-939204-9-5
Cena w przedsprzedaży: 28 zł
Dystrybucja: Matras, Empik, Super Siódemka, Hemar, Ateneum, Motyle Książkowe.
 
Aby kupić zajrzyj na: ttp://sklep.zielonalitera.pl/
 
Opis:
Stanął przed nami, odchylił połę więziennej bluzy, kucnął, złapał za koszulkę i podciągnął ją w dół, ukazując lewą pierś. – Patrzcie wszyscy! – Dłonią zaczął intensywnie pocierać skórę tuż nad sercem. Kiedy po chwili ją cofnął, naszym oczom ukazał się przedziwny widok. 
Na zaczerwienionej skórze pojawił się biały napis. – Czytajcie, bo tu stoi o mnie! – Jego głos zabrzmiał jak ponure objawienie.(…) przeczytałem w duchu wytatuowane zdania: „Tu jest potrzebna mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. 
A liczba jego: 666”.
 

Komentarze (1)

Megi (2014-12-21 19:45:10)
Super
Nie mogłam się doczekać II tomu, świetna literatura:)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar