2014-11-27

Warto odwiedzić...

Po słowackiej stronie Tatr

Zakopane jest rewelacyjną bazą wypadową w polskie Tatry, choć wyprawa na słowacką stronę nie jest żadnym problemem. Wręcz przeciwnie. Wielu turystów goszczących w stolicy Podhala wybiera się na wycieczkę na Słowację. I tam Tatry zachwycają swymi atrakcjami. Na które z nich koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

Słowackie Tatry są coraz bardziej popularne

Słowacka część Tatr staje się dla polskich turystów coraz bardziej atrakcyjna. Coraz liczniejsze wyjazdy last minute z Rainbow Tours są tego najlepszym dowodem. Korzysta na tym i Zakopane, które często staje się dodatkowym punktem w programie takiego wyjazdu w Tatry słowackie. Są i tacy, którzy Zakopane traktują jako komfortową bazę wypadową, mającą pozwolić im na odkrywanie piękna gór zarówno z polskiej, jak i ze słowackiej strony. Atrakcje, które czekają po polskiej stronie granicy, są już doskonale znane. A jakimi ciekawostkami przyciągają turystów nasi sąsiedzi?

Najcenniejsze skarby Tatr słowackich

Atrakcji, którymi mogą nas oczarować Tatry słowackie, jest wiele. Gdzie szukać tych najważniejszych? Tym, czym dla Polaków jest Zakopane, tym dla Słowaków jest Stary Smokowiec. Założony pod koniec XVIII wieku, ten kurort i ośrodek turystyczny stał się w ostatnim czasie jednym z najważniejszych punktów dla narciarzy. Doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych, piękne otoczenie oraz niezwykła zabudowa sprawiają, że Stary Smokowiec może każdego zachwycić. Wiele atrakcji czeka też na tych turystów, którzy postanowią odwiedzić Tatrzańską Łomnicę. Tu czekają m.in. nowoczesne gondole, które pomagają turystom w dotarciu nad Łomnicki Staw. Narciarze i miłośnicy pieszych wycieczek cenią też kolejny skarb Tatr słowackich – miejscowość znaną jako Štrbské Pleso. Otoczone górami jezioro, skocznia narciarska oraz wiele możliwości spędzania czasu w aktywny sposób to walory, dzięki którym ten ośrodek turystyczny stał się bardzo popularny wśród Polaków. Dla tych, którzy chcą zdobywać Rysy, często to właśnie Jezioro Szczyrbskie staje się najlepszym punktem początkowym takiej wyprawy. Wejście od strony słowackiej cieszy się opinią łatwiejszego i krótszego, zatem wielu piechurów wybiera właśnie takie rozwiązanie.

Słowackie Tatry i Zakopane wcale nie muszą ze sobą konkurować. Wręcz przeciwnie. Wspierając się wzajemnie, mogą stać się krainą wyjątkowo atrakcyjną dla turystów. I Polska, i Słowacja mają się czym pochwalić, a wypoczynek w Tatrach to jedna z najwspanialszych możliwości dla każdego miłośnika spędzania czasu w sposób aktywny.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar