2014-10-01

Buty

NIKE AIR MAX - niemożliwie staje się możliwe

Co mają w sobie sportowe fasony z linii Air Max inspirowane modą sprzed kilku dekad? Przyjrzeliśmy się najmodniejszym modelom dostępnym na www.eobuwie.pl. Dlaczego  sneakersy, które posiadają okienko w podeszwie biją rekordy popularności? Buty noszone raczej „po bieganiu” niż „do biegania” zaskakują wygodą i oferują nowoczesny design w dobrym, starym stylu.

 

 


BUTY OD NASA
Co takiego stało się w roku 1987? Firma Nike postanowiła pokazać światu to, co do tej pory było owiane tajemnicą - serce konstrukcji podeszwy. Amortyzująca poduszka powietrzna ujrzała światło dzienne, budząc zazdrość i podziw konkurencji. Człowiekiem, który zrewolucjonizował Nike był Frank Rudy, inżynier lotnictwa i kosmonautyki, pracownik NASA. Co ciekawe, projekt  przedstawił wcześniej marce Reebok, która... odrzuciła pomysł uznając go za mało przyszłościowy. Zabrakło wyobraźni? 27 lat później Air Maxy zyskały miano „kultowych butów”. Co roku Nike wypuszcza kolejną serię butów, odświeżając design i doskonaląc opatentowaną technologię. Fanom neoklasyki i swobodnego stylu polecamy Air Max 90 i Air Max 1, od których warto zacząć przygodę z Nike.

OCHRONA PRZED URAZAMI
Nikogo nie trzeba przekonywać, że amortyzacja to klucz do wygody i dobrej kondycji stawów. Nike idzie o krok dalej, oferując możliwość unoszenia się w powietrzu. Widoczna w pięcie poduszka powietrzna Air-Sole pozwala podejrzeć, jak działa zastosowana w butach technologia. Wbudowane w podeszwę okienko to znak rozpoznawczy całej generacji, stosowany zarówno w fasonach codziennych jak i tych przeznaczonych do treningów. Wytrzymały, elastyczny zbiornik ze sprężonym powietrzem przyjmuje siłę nacisku, zmniejszając wstrząs powstający przy uderzeniu pięty w podłoże. Po oderwaniu stopy od powierzchni wraca do oryginalnego kształtu i objętości.

AWANS TECHNOLOGII

Co ciekawe, amortyzacja w butach Nike początkowo była umieszczona tylko w pięcie. czasem niektóre modele wyposażono także w amortyzator w przedniej części stopy lub w obu tych miejscach. Zasadniczo cała linia Air-Max wyposażona jest w podobny system amortyzacji, ale poszczególne modele różnią się wielkością i kształtem poduszki powietrznej w podeszwie. Dla dociekliwych – krótka ściągawka z technologii:

NIKE AIR: oryginalna technologia firmy Nike, zastosowana po raz pierwszy w 1979 roku, żeby zwiększyć komfort biegania. Amortyzujący system Nike Air jest prawie zawsze umiejscowiony w środkowej części podeszwy lub we wkładce.

AIR MAX: nieprzypadkowa nazwa nawiązuje do maksymalnej objętości powietrza w poduszce powietrznej, stosowanej przede wszystkich w fasonach sportowych. Technologia Air Max zapewnia możliwie najlepszą ochronę przed wstrząsami. Silny, powtarzający się nacisk, któremu poddawane są buty m.in. biegaczy naraża stawy na kontuzję a buty na szybkie zniszczenie. Air Max zabezpiecza przed uszkodzeniem stawy i… buty.

ZOOM AIR: dla dynamicznych. Spłaszczona, cienka poduszka Zoom Air nadaje się do intensywnych ćwiczeń bez dużego obciążenia, ćwiczeń w szybkim tempie i o dużej zmienności ruchów.

NIKE TUNED AIR: promowana jako innowacyjna amortyzacja, która podobnie jak Air Max posiada poduszkę Air-Sole o maksymalnej objętości. Oferuje pojedyncze poduszki powietrza dopasowanymi do różnych części stopy.

AIR SOLE – niewidoczna z zewnątrz, wbudowana w podeszwę poduszka powietrzna. Rozwiązanie trwałe, przyjazne dla kieszeni, bo buty z taką technologią charakteryzuje niższa cena. Przełomowy moduł Air-Sole firmy Nike  pojawił się na rynku już pod koniec lat 70-tych.

POWIETRZNA REWIA MODY
Gdzie je kupić? Na specjalne okazje warto polować właśnie na www.eobuwie.pl. Duży wybór najpopularniejszych fasonów, a przy okazji akcji rabatowych można liczyć na sporą zniżkę.

Co mają w sobie sportowe fasony inspirowane modą sprzed kilku dekad? Unikalny, charakterystyczny styl i wysoki poziom komfortu, osiągnięty dzięki nowoczesnym technologiom, użytym materiałów i specjalnego profilowi butów. Cholewka z materiału i skóry jest trwała, oddychająca i miękka. Materiał jest grubszy i bardziej miękki w okolicy języka, dzięki czemu nawet wrażliwa stopa otrzymuje najwyższy poziom komfortu i izolacji. Fasony wyposażone we wstawki z nylonowej siateczki (mesh) jeszcze szybciej radzą sobie z odparowaniem wilgoci, a dzięki podeszwie z karbowanej gumy buty zachowują przyczepność na każdej powierzchni. Pełnowymiarowa środkowa podeszwa z poliuretanu zapewnia giętkość i podwyższoną trwałość a wkładka Ortholite chroni przed rozwojem bakterii i grzybów.

Air Maxy pokochało młode pokolenie, bo stały się synonimem swobodnego stylu i twórczego myślenia. Noszą je gwiazdy, wybierają styliści lansujący oldschoolowy street fashion. Rzucające się w oczy kolory, niezawodna amortyzacja i niezwykła lekkość. Sam zdecyduj, czy to będzie Twój fason.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar