2014-09-30

CIEKAWOSTKI

BE-ART exclusive - jedyna taka galleria

Tagi: sztuka
Każdy, kto uważa, że rolą galerii sztuki jest jedynie prezentacja dzieł zrzeszonych w jej kręgu artystów, powinien odwiedzić internetową galerię sztuki BE-ART exclusive!


 

 


Jeśli wierzyć stereotypom, galeria powinna być miejscem, zajmującym się wyłącznie promowaniem sztuki w swoich murach. Na szczęście są punkty na kulturalnej mapie Polski, które wykraczają poza te ramy. Jednym z nich z pewnością jest internetowa galeria sztuki BE-ART exclusive, ogólnopolski portal, którego głównym, choć nie jedynym celem jest promocja sztuki nowoczesnej.

Dziś BE-ART exclusive zrzesza kilkudziesięciu twórców, wśród których są zarówno utytułowani i dyplomowani plastycy, jak i artyści -amatorzy, na własną rękę podążający ścieżkami wyznaczanymi przez Apollina. Zarówno koneserzy jak i "zwyczajni" wielbiciele sztuki mogą więc przebierać wśród obrazów olejnych, akwareli lub obrazów malowanych niezwykłą techniką mieszaną, wśród grafik, czy rysunków, licznych fotografii, rzeźb, exlibrisów, a nawet ceramiki dekoracyjno-użytkowej bądź biżuterii.
Różnorakie style i gatunki sprawiają, że oferta BE-ART jest atrakcyjna dla każdego, kto lubi otaczać się pięknem - bez względu na to, czy mowa o przestrzeni biurowej, czy o domowym zaciszu. Wystarczy tylko w dowolnym dla siebie momencie wejść na stronę galerii, spokojnie przyjrzeć się pracom i wybrać tę, która nas zachwyci.

BE-ART exclusive oferuje jednak szerszy zakres usług dla koneserów piękna, niż samo tylko kupno upatrzonej przez nich pracy. Oferta galerii obejmuje bowiem możliwość wynajmu dzieł sztuki,  na określony w umowie czas z możliwością uzyskania na koniec umowy, atrakcyjnej ceny wykupu danego dzieła. Ozdobione w ten sposób przestrzeń biurowa, hotel czy spa, zyskają niewymiernie na wystroju, wywołując  niezapomniane wrażenie na gościach.

Ponieważ BE-ART zrzesza profesjonalistów, galeria ma również do zaoferowania inne usługi dla specjalnych klientów, takie jak np. organizowanie prywatnych kolekcji i zbiorów na zamówienie, zgodnie z preferencjami odbiorców. Portal prowadzi również indywidualne doradztwo w sprawie optymalnego dopasowania dzieła sztuki do danego wnętrza, czym zyskuje coraz większe uznanie klientów.

Poza tym, BE-ART exclusive wykracza poza ramy funkcjonowania zwykłej stacjonarnej galerii sztuki przede wszystkim poprzez działalność promocyjną. Materiały prasowe, artykuły czy recenzje prac artystów skupionych w galerii BE-ART ukazują się bowiem na łamach wielu magazynów, m.in. Imperium Kobiet, Law Business Quality czy Egipt Exclusive, są także zamieszczane w licznych portalach internetowych, zajmujących się tematyką sztuki. Oprócz tego BE-ART organizuje oczywiście wystawy prac swoich artystów, plenery, warsztaty, a także liczne wydarzenia, takie jak cykliczne spotkania i prelekcje „Kameralne rozmowy o sztuce” mające na celu prezentacje i promocję sztuki.

Artyści zrzeszeni w galerii on-line mają szansę prezentować swoje prace na wielu prestiżowych wydarzeniach, takich jak np. promocja nowej marki samochodu Ligier, czy premiera luksusowego magazynu Law Business Quality.

Jednak dla BE-ARTu kluczową sprawą jest promocja szeroko pojętej sztuki- nie tylko plastycznej. Stąd też galeria aktywnie uczestniczy w tak różnorodnych projektach jak wystawa fotografii Will Japs "Into my dream" Madagascar 30.09 - 30.10.2014 czy koncert Sławecki / Szelążek / Orliński oraz zespół Gradus ad Parnassum, który odbędzie się 12 października.

Prezentacja dzieł i promocja artystów nie jest jednak wyłącznym zadaniem galerii BE-ART. 

Internetowa galeria aktywnie wspiera bowiem wiele akcji charytatywnych. Wydarzeniem zorganizowanym na szeroką skalę jest licytacja na rzecz fundacji Krwinka. Fundacja zajmująca się wspieraniem dzieci z chorobami nowotworowymi zyskała wsparcie licznych artystów zrzeszonych w ramach BE-ARTu, którzy poczytywali sobie za zaszczyt tę współpracę.

Niedawno galeria podjęła się również działań wspierających Olinka, Oliwierka Bajura, 6- letniego chłopca, cierpiącego na niezwykle rzadką chorobę: zespół Coffin – Lowry. Na jego rzecz artyści organizują cykliczne aukcje, dzięki którym chłopiec może uczęszczać na kosztowną rehabilitację.

Szefowa galerii Lidia Bąk zapowiada jednak, że to nie koniec działań w ramach akcji "Artyści- dzieciom"!

Działania BE-ART exclusive najlepiej dowodzą, że sztuka może, a nawet powinna, być wspólnym mianownikiem dla wielu pozaartystycznych działań, takich jak wrażliwość, umiłowanie piękna, chęć niesienia pomocy innym, a nawet biznes. Wystarczy jedynie odważyć się przekroczyć granice, które dotąd uważane były za nieprzekraczalne!


I.D.MEDIA

 Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar