2014-09-27

DZIECIAK

Metkowy zawrót głowy

Co maluchy najbardziej kochają w zabawkach? Metki! A za co bobasy najbardziej lubią zabawki? Za metki! I nieważne, czy to ubranko, kocyk czy pluszak. Ważne, by posiadało metkę. Taką zwyczajną, najzwyczajniejszą na świecie. Hmmm, o co chodzi z tymi metkami?
 

 


Metki czar
Niby zwykły kawałek materiału, a ma tylu fanów. Zwykle nieco sztywniejszy i może bardziej szeleszczący. I chyba w tym tkwi jego siła. Jedno jest pewne- niemowlęta uwielbiają się nią bawić. Ta mała wszywka materiału potrafi dostarczyć dziecku niemało bodźców. Po raz kolejny okazuje się więc, że mniej znaczy więcej, a im prościej, tym lepiej. Ważne jest to, że dziecko chce i potrafi skupić się na jednym i to tak małym obiekcie, jakim jest metka. To świetny trening na przyszłość, nieoceniona inwestycja w rozwój sensoryki bobasa. Dlatego nie studźmy zapędów naszych pociech i pozwólmy im bawić się metkami. Dotykanie, pocieranie, ssanie metki ma swój sens. I to większy niż mogłoby się wydawać.

Metkowce
Wielu młodych rodziców nie chce, aby ich pociechy bawiły się metkami doszytymi do ubranek, zabawek czy kocyków. Obawiają się słabej jakości wykonania, złej klasy materiału, a w konsekwencji niebezpieczeństwa, jakie  bawienie się metką mogłoby stworzyć dla dziecka. Z pomocą przychodzą producenci zabawek i oferują piękne, kolorowe, stymulujące zabawki, w których najważniejsze są właśnie metki. Przytulanki z metkami  Snoozebaby to najlepszy dowód na to, że zabawa metkami może być nie tylko prawdziwie wciagająca, ale i bezpieczna. I chociaż radość dziecka jest niezwykle ważna, to jednak jego bezpieczeństwo jest najważniejsze. To, co wyróżnia przytulanki metki Snoozebaby na tle innych, podobnych zabawek dla najmłodszych, to ponadprzeciętna troska o wielokierunkowy rozwój najmłodszych. Najmłodsi mają kontakt z różnymi szeleszczącymi materiałami, z tkaninami grubszymi i cieńszymi, mniej i bardziej delikatnymi. Znajdziemy tu m.in. sztruks, satynę czy jedwab. Takie oddziaływanie na zmysł dotyku, na wzrok, na koordynację wzrokowo- ruchową to ogromna inwestycja w rozwój dziecka.

Ale metki sprawdzają się nie tylko w chwilach radości, ale i w momentach spadku nastroju- gdy pociecha potrzebuje ukojenia i wyciszenia. Pomaga przejść przez niełatwy czas ząbkowania, bywa antidotum na różne problemy zdrowotne matula. Otacza go ciepłem, przyjemnym dotykiem, zapachem mamy, tworząc najlepsze warunki do snu i wypoczynku. 

 
 

Przytulanka Słodki Sen Snoozebaby www.wmalymswiecie.pl
Przytulanka Słodki Sen Miętowa
Przytulanka Słodki Sen Pomarańczowo- Czerwona
Przytulanka Słodki Sen Brązowo- Szara
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar