2014-08-28

WSPIERAMY AKCJE

Dzień Wenus na Służewcu

10 sierpnia, na Torze Wyścigów konnych na Służewcu obyła się impreza charytatywna - zorganizowana przez Totalizator Sportowy i Stowarzyszenie Polskich Amazonek Ruch Społeczny - poświęcona zdrowiu, urodzie i naturze kobiety.

"Wenus to kobieta piękna, naturalna, ale przede wszystkim zdrowa. Dlatego dbałość o zdrowie, badania profilaktycznie i kontrolnie, powinny być na pierwszym miejscu, przed wizytą u fryzjera, kosmetyczki, czy modą" - powiedziała Elżbieta Kozik, prezes Stowarzyszenia Polskich Amazonek. "Dzień Wenus to pierwsze wydarzenie tego typu na Służewcu, miejmy nadzieję, że cykliczne" - dodała Barbara Sissons, prezes Totalizatora Sportowego. Przez całą niedzielę na Służewcu, w strefie Health, kobiety mogły korzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. W przygotowanej specjalnie przychodni onkologicznej, można było wykonać m.in. USG piersi, mammografię, badanie skóry, nauczyć się, jak samodzielnie badać piersi, a także skorzystać z porad lekarzy onkologów i wirusologa. W poświęconej urodzie strefie Beauty, firma INGLOT oferowała konsultacje wizażysty i wykonanie profesjonalnego makijażu. Natomiast w strefie Fashion, można się było zapoznać z ofertą polskich projektantów i designerów. Jedną z atrakcji był również proces tworzenia na modelce sukienki z lateksu. Istotną częścią programu, jak na tor wyścigów konnych przystało, były gonitwy, wśród nich Gonitwa o "Podkowę WENUS". Każdy, kto postawił na zwycięskiego konia, dołoży tym samym cegiełkę na badania profilaktyczne. Agnieszka Szulim poprowadziła specjalny panel z udziałem lekarzy specjalistów. "Rozmawiamy dziś o profilaktyce nowotworowej. Specjaliści wyjaśniają, jak często się badać i w jaki sposób dbać o siebie, żeby zmniejszyć ryzyko raka. To okrutna choroba, dlatego warto się badać. Sama zbadałam dziś skórę pod kątem czerniaka. Wszystko jest OK. Staram się pamiętać o badaniach. Regularnie robię USG piersi"- przyznała dziennikarka, która razem z Hubertem Urbańskim poprowadziła także aukcję przedmiotów, przekazanych charytatywnie na ten cel. Wśród wylicytowanych przedmiotów znalazła się biało - złota torebka KAZAR, która osiągnęła wartość 3 000 zł. Jej szczęśliwa posiadaczka będzie się odtąd chlubić ekskluzywnym i eleganckim dodatkiem. O jego unikatowości świadczy fakt, że jest to jeden z trzech egzemplarzy jakie ukazały się w sprzedaży. Inne cenne trofea licytacji to sukienka Małgorzaty Strojek - młodej utalentowanej projektantki, cieszącej się uznaniem bywalców krajowych i międzynarodowych imprez modowych. Sukienka zaprojektowana specjalnie na Dzień Wenus została uszyta z luksusowego jedwabnego szyfonu. Do kolejnych szczęśliwców trafiły sukienka projektu Łukasza Jemioła oraz piękne kapelusze rodem z Ascot. Ciekawą kompozycję przedstawił Rafał Zieliński. Różowy cylinderek z czarnymi piórami, ozdobiony kamieniami Svarowskiego wzbudził emocje aukcyjnej publiczności. To niezwykle oryginalne i niebanalne nakrycie głowy zostało zaprojektowane specjalnie na niedzielne wydarzenie.
 
Nie zabrakło też dobrej muzyki i smacznego jedzenia. Ponadto wyścigi konne były doskonałą okazją, aby założyć twarzowy kapelusz. Jednym słowem, podczas Dnia Wenus goście mogli połączyć przyjemne z pożyteczny. "Chętnie biorę udział w akcjach charytatywnych. W zeszłym roku był to Rajd Polski Kobiet, który też miał na celu, podobnie jak dziś Dzień Wenus, zwrócenie uwagi kobiet na badania profilaktyczne. Często dopiero przy okazji takich akcji uświadamiamy sobie, że badania profilaktyczne niejednokrotnie ratują nam życie. Nie powinniśmy bać się raka, tylko odważnie mu się przeciwstawić. Badajmy się!" - zaapelowała uczestnicząca w wydarzeniu Karolina Szostak.
 

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar