2014-08-19

RECENZJE REDAKCJI

Lakier do paznokci firmy INGRID COSMETICS Z SERII ESTETIC

Zapraszam na recenzję lakieru do paznokci firmy INGRID COSMETICS Z SERII ESTETIC O NUMERZE 284 :)
 


 

 

Od producenta: Lakiery Estetic łatwo i równomiernie rozprowadzają się na powierzchni paznokci, nadając im wspaniały kolor oraz efektowny połysk. Dodatkowo odżywiają płytkę paznokcia oraz zapobiegają ich łamaniu i rozdwajaniu się.

Kolor: Soczyste bordo, ciemna czerwień, kolor czerwonego wina. Na paznokciach wychodzi jaśniejszy, niż widzimy go w buteleczce.

Pojemność : 10 ml

Buteleczka: Klasyczna, kwadratowa z czarną nakrętką.

Pędzelek: Na opakowaniu lakieru znajduje się naklejka głosząca, iż pędzelek jest płaski i w 100 % precyzyjny. Ja nie zgadzam się z drugą częścią tego zapewnienia. Owszem pędzelek jest płaski, ale dość długi i zaliczyłabym go do grupy tych cieńszych. Jego końcówka jest kwadratowa, co mi w ogóle nie ułatwia malowania, a wprost przeciwnie, łatwo można nim najechać na skórki. Włoski są za mało elastyczne i przy staraniu się wymanewrować pędzelkiem przy skórkach, zdarzyło się, że włoski "odskoczyły", aby powrócić do pierwotnego kształtu.

Malowanie: Jak wspomniałam, pędzelek w tym lakierze nie jest szałowy i sprawia lekkie trudności tylko przy skórkach, bo po reszcie płytki paznokcia sunie gładko.

Konsystencja: Zdecydowanie za rzadka i zbyt hmmm... pół transparentna?

Warstwy: Do pokrycia płytki są konieczne co najmniej 2 warstwy. Choć zauważyłam (np. na kciuku lewej ręki), że w miejscu przyłożenia pędzelka po raz pierwszy przy nakładaniu drugiej warstwy, on jakby lekko zabierał lakier z warstwy pierwszej i widoczna jest delikatna dziurka. W ogóle pierwsza, nałożona warstwa wyglądała, jakby paznokcie były pokryte lakierem bezbarwnym, który wcześniej był lekko zafarbowany od czerwonego lakieru. Dopiero druga warstwa dała krycie. Spróbowałam nałożyć trzecią warstwę i owszem krycie było całkowite, ale lakier odpryskiwał i po leciutkim jego podważeniu schodził płatami. Pierwsza warstwa lakieru była sucha błyskawicznie, a druga po ok. 20 minutach, trzecia schła w nieskończoność. Należy pamiętać, aby nakładać cieniutkie warstwy, bo w innym wypadku lakier spływa na skórki.

Trwałość: Pod koniec drugiego dnia miałam pościerane końcówki, a wieczorem trzeciego zmyłam lakier, bo nie wyglądał on już estetycznie.

Cena: ok. 4-5 zł

Dostępność: internet oraz osiedlowe drogerie

Zmywanie: Bezproblemowe. Ja pod lakier zawsze stosuję którąś z odżywek Eveline, a lakier zmywam zmywaczem z Isany-przykładam płatek kosmetyczny nasączony zmywaczem na ok. 5-10 sekund, a następnie go zsuwam z paznokcia, później odwracam płatek i dokonuje ewentualnych poprawek. Nigdy nie trę na boki i dzięki temu nie mam pofarbowanych całych palców :) Lakier nawet bez odżywki (base coatu) nie farbuje płytki.

Efekt: Lakier w buteleczce prezentuje się naprawdę elegancko i kobieco. Na paznokciach, przy dwóch warstwach, daje dobre krycie, lecz po dokładnemu przyjrzeniu się mu, widać lekkie prześwity. Jak pisałam wyżej, nakładanie 3 warstw nie ma sensu. Podsumowując: uważam, że jest to raczej lakier awaryjny, gdy potrzebujemy kupić lakier "na już!" i nie chcemy wydawać na niego więcej, niż kilka zł, ponieważ gama kolorystyczna tej firmy jest ogromna, krycie przy drugiej warstwie też jest dość dobre, natomiast trwałość przeciętna.

  
Tekst i zdjęcia:
Alicja Starowicz

Komentarze (2)

Anita Barbara (2014-08-19 23:14:03)
Piękny !
Doskonały nie jest, ale odcień piękny. Na zbliżającą się jesień idealny :)
slena1986 (2014-08-19 22:10:40)
:)
 Piękny kolor. Mam słabość do wszelkich odcieni czerwieni w lakierach do paznokci.   
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar