2014-08-05

CIEKAWOSTKI

Pierwsza pomoc z Anną Muchą w Stacji Mercedes

W czwartek, 31 lipca w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu, odbył się Dzień Pierwszej Pomocy z GOPR i WOPR. W warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów uczestniczyła także aktorka, ambasadorka Mercedes-Benz, Anna Mucha.


Zależało mi, by z warsztatów wynieść możliwie jak najwięcej wiedzy, ale też umiejętności praktycznych. Nikt z nas bowiem nie wie, kiedy znajdzie się w takiej sytuacji, że nabyte podczas dzisiejszych szkoleń umiejętności będzie miał okazję wypróbować w praktyce. A od tego może zależeć w przyszłości czyjeś życie. – tak o przebytym szkoleniu powiedziała aktorka. Pilny udział Ani w zajęciach został nagrodzony – instruktorzy wręczyli bowiem przykładnej uczennicy dyplom oraz apteczkę pierwszej pomocy.

 
Kwestie bezpieczeństwa są dla mnie bardzo istotne – powiedziała Ania Mucha. Chciałabym potrafić realnie pomóc, kiedy ktoś z moich najbliższych, bądź po prostu ktokolwiek inny, będzie pilnie potrzebował pomocy. – dodała. Aktorka uczestniczyła w zajęciach z instruktorami GORP i WOPR. Uczyła się prawidłowej reanimacji nieprzytomnej osoby, ale także pierwszej pomocy w przypadku niemowląt.

Kiedy ktoś doznaje urazu, w głowie obserwatora zdarzenia może pojawić się dylemat – pomóc, ale jak? Uczestnicy edukacyjno-szkoleniowej inicjatywy – Dnia Pierwszej Pomocy z GOPR i WOPR już wiedzą, jak walczyć o zdrowie i życie poszkodowanego. Dzięki wsparciu ekspertów z GOPR wszystkie osoby biorące udział w szkoleniu dowiedziały się między innymi, jakie są prawidłowe sekwencje działań w trudnej sytuacji, gdy mamy do czynienia z nieprzytomną osobą. Zaś pracownicy Sopockiego WOPR edukowali gości Stacji w zakresie bezpieczeństwa nad wodą oraz przeprowadzania prawidłowych akcji ratunkowych, np. w niebezpiecznych okolicznościach na akwenach wodnych. Podczas wydarzenia dedykowanego pierwszej pomocy, specjaliści instruowali, jak uniknąć niebezpiecznych wypadków, a gdy te niestety już się zdarzą, jak skutecznie reagować.

***
Stacja Mercedes przez całe lato (do 7 września 2014) oferuje spotkania z wyjątkowymi osobami, koncerty, projekcje filmowe, spektakle, gry miejskie oraz atrakcje dla najmłodszych. Inicjatorem projektu jest Mercedes-Benz Polska, a współtwórcą programu i operatorem
– Grupa Warszawa. Przez cały czas działania można umówić się na jazdy testowe za pośrednictwem mobilnych sprzedawców obecnych w Stacji. W tym roku do dyspozycji gości będą m.in. Klasy A, CLA i GLA.


STACJA MERCEDES, róg ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja w Warszawie.

Na wszystkie wydarzenia w Stacji Mercedes wstęp wolny.

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar