2014-07-17

Twarz

Po pierwsze - demakijaż!

Oczyszczanie musi być staranne, ale i delikatne, co szczególnie dotyczy demakijażu oczu. Jak go wykonać? Preparat nakładamy na płatek kosmetyczny, kładziemy na zamkniętej na powiece i pozostawiamy na kilka sekund, po czym zmywamy resztki cieni i maskary. Nie pocieramy mocno, nie rozciągamy skóry, wystarczy, że przetrzemy oczy, zaczynając od wewnętrznego kącika oka w kierunku na zewnątrz. Specjalistyczny produkt samodzielnie dokona reszty, rozpuszczając nawet kosmetyki wodoodporne. Makijaż i zanieczyszczenia z całej twarzy usuwamy mleczkiem lub płynem micelarnym. Płatki zmieniamy do całkowitego zmycia makijażu. Na zakończenie moczymy świeży płatek w toniku i delikatnymi ruchami rozprowadzamy go po całej twarzy.

Cerę wrażliwą powinna być oczyszczana preparatami o możliwie najprostszym składzie. Te o dużej ilości substancji aktywnych – podrażnią. Wybierając kosmetyk, warto zwrócić uwagę, aby wśród jego składników znalazły się substancje działające łagodząco.

 

 


Poznaj nowości Dr Irena Eris Cleanology:

Dwufazowy Płyn do Demakijażu
Do wrażliwej skóry pod oczami i na powiekach
Dwufazowy, łagodny. Zawiera wyciąg z bambusa, lotosu i lii wodnej. Szybko usuwa mak?aż, nawet wodoodporny. Odpowiedni dla osób noszących szkła kontaktowe. Przebadany dermatologicznie i oftalmologicznie.
Cena: 35 zł/100 ml.


 

Tonik Odświeżający
Do cery suchej i wrażliwej
O fizjologicznym pH, oczyszcza, tonizuje i odświeża suchą skórę w tym również delikatną i wrażliwą. Zawiera Glucam, łagodzący D-panthenol. Przebadany dermatologicznie.
Cena: 45 zł/200 ml
 

Komentarze (1)

Aldona (2014-08-02 23:08:36)
Pure Dermika
Płyn micelarny ze świetlikiem Dermiki z serii Pure , to mój ulubiony kosmetyk do demakijażu
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar