2014-06-30

PATRONATY

Wernisaż z cyklu BE-ART dzieciom pt. Letnie impresje za nami

24 czerwca w Bemowskim Centrum Kultury odbył się wyjątkowy wernisaż z cyklu BE-ART DZIECIOM pt. „Letnie impresje”. Jego celem była prezentacja wybranych prac, artystów galerii BE-ART exclusive ale przede wszystkim rozpoczęcie zbiórki pieniędzy na rzecz dzieci chorych onkologicznie podopiecznych łódzkiej Fundacji KRWINKA.
- Galeria BE-ART exclusive za swój główny cel przyjmuje promocje swoich artystów oraz sprzedaż ich prac za pośrednictwem internetowego sklepu galerii BE-ART. Spośród wielu prac na wtorkowe spotkanie przygotowaliśmy wybrane prace kilku artystów. Staraliśmy się tak je dobrać aby swoją tematyką nawiązywały do zbliżających się wakacji i świata dziecięcych fantazji. – wyjaśnia Lidia Bąk, pomysłodawczyni wernisażu, właścicielka galerii. W trakcie wystawy zgromadzeni goście mogli obejrzeć prace m.in. Barbary Konarskiej Sas, Renaty Aleksandry Dziewońskiej, Szawła Płóciennika i Sebastiana Krawczaka.
 
 
- Barbra Konarska Sas to znakomita malarka i portrecistka. Jej prace były wielokrotnie nagradzane i wystawiane w wielu krajach, np. w Szwecji skąd przyjechały do nas na wtorkowy wernisażu. Artystka tworzy niezwykłe portrety w różnych technikach i stylach – do obejrzenia których oraz do zamawiania własnych, zapraszamy na stronę galerii.
 
Renata Aleksandra Dziewońska – z zawodu architekt z pasji i zamiłowania artystka. We wtorek mogliśmy zapoznać się z jej akwarelami prezentującymi wspomnienia z jej wielu podróży np. do Edynburga czy Paryża.
 
Szaweł Płóciennik to młody artysta, malujący swoje prace w stylu nawiązującym do impresjonizmu, rysownik i twórca komiksów dla dzieci.
 
Na wystawie znalazły się także prace sprowadzone przez naszą galerię prosto z Haiti – są to przykładowe dekoracje naścienne wykonane techniką ręcznego kucia i modelowania. Jako jedyni w Polsce oferujemy tego typu dekoracje.

Sebastian Krawczak jest artystą, który został wytypowany do Księgi Rekordów Guinnessa za wykonanie największego rysunku ołówkiem na ścianie budynku, tzw. Panoramy Grójeckiej. W trakcie wernisażu przedstawiona została gościom seria prac autorstwa Sebastiana Krawczaka. Jedną z nich była także praca pt. "Nieposkromiony" która została przekazana przez artystę w formie darowizny na licytację na rzecz podopiecznych Fundacji Krwinka. Praca ta - to symbol walki i zwycięstwa z chorobą oraz z przeciwnościami losu. – opowiada Lidia Bąk, właścicielka internetowej galerii  BE-ART exclusive
 
 
- Wybierając tą właśnie prace, chciałem pokazać, że można wygrać z chorobą, że warto walczyć do samego końca i nigdy nie można się poddawać. – wyjaśnia Sebastian Krawczak, autor pracy.
 
 
Gościem honorowym wieczoru była Ilona Adamska, właścicielka agencji wydawniczo – promocyjnej I.D. Media , wydawca magazynów takich jak Imperium Kobiet, Law Business Quality czy Egipt Exclusive. Autorka książki „Ona w jego oczach – Znani mężczyźni o kobietach”. Ilona Adamska dochód z jej sprzedaży przeznaczyła na pomoc podopiecznym Fundacji Krwinka. W trakcie wernisażu goście mogli nabyć książkę, zdobyć autograf autorki i porozmawiać z młodą kobietą biznesu, która od ponad 2 lat pomaga łódzkiej Fundacji.
 
 
- Na sam koniec chciałabym serdecznie podziękować Bemowskiemu Centrum Kultury za możliwość zorganizowania wernisażu, wszystkim naszych sponsorom i patronom medialnym wydarzenia, Panu Remigiuszowi Mielczarkowi, Ryszardowi Rembiszewskiemu, Ilonie Adamskiej i naszym kochanym artystom za to, że w tym ważnym dla nas dniu, zaszczycili nas swoją obecnością. – mówi Lidia Bąk, pomysłodawczyni wernisażu.
 
 
- Zapraszamy do licytowania pracy Sebastiana Krawczaka. Pomóżmy dzieciom chorym na raka z łódzkiej Fundacji Krwinka. To dla nich zbieramy pieniądze. – zachęca Ilona Adamska, autorka książki „Ona w jego oczach. Znani mężczyźni o kobietach”, na co dzień związana z Fundacją i galerią sztuki Be-Art exclusive.
 
Praca "Nieposkromiony" zostanie zlicytowana na rzecz Fundacji Krwinka na stronie internetowej www.be-art.pl oraz na profilu galerii na Facebooku.
 
 
 
 
Licytacja która przeprowadzona zostanie za pośrednictwem sieci internetowej - rozpocznie się w piątek 04 lipca 2014 i trwać będzie do 24 sierpnia 2014r.
 
Pragniemy umożliwić jak najszerszej grupie odbiorców dostęp i możliwość wzięcia udziału w licytacji na rzecz potrzebujących i ciężko doświadczonych przez los dzieci !
 
Już dzisiaj zapraszamy do czynnego udziału w tej licytacji !
 
 
Czas wakacyjnego wypoczynku jest także czasem w którym możemy pomagać potrzebującym dzieciom i ich rodzinom ! Razem możemy wywołać uśmiech na ich twarzach !
 
W imieniu galerii BE-ART exclusive oraz Fundacji KRWINKA - Zapraszamy do udziału i wspólnej promocji tego wydarzenia !
 

fot. I.D.MEDIA

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar