2014-05-30

Biżuteria

Biżuteria – najlepszy przyjaciel szczęśliwej kobiety

„Diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety”. Mimo że Marilyn Monroe zaśpiewała tę piosenkę ponad 60 lat temu, nic od tamtej pory się nie zmieniło. Słynna blondynka nie była także pierwszą osobą, która wychwalała niezwykłe piękno szlachetnej biżuterii i jej znaczący wpływ na poziom zadowolenia kobiet. Najstarsze biżuteryjne znaleziska, ozdobne muszelki, liczą ponad 80 tysięcy lat. Biżuteria jest zatem istotnym elementem naszej historii, kultury a także codziennego życia.Co sprawia, że kobiety darzą takim uwielbieniem złote naszyjniki, koraliki czy proste bransolety? W dawnych czasach biżuteria oznaczała przynależność do grupy społecznej lub symbolizowała wyznawaną religię. Od zawsze jednak miała również jedno, główne zadanie – służyła do pokreślenia urody, statusu i charakteru właścicielki. Dzisiaj jest nieodłącznym elementem stroju prawie każdej kobiety. Większość z nas posiada ulubiony zestaw biżuterii, czy chociażby pojedynczy jej element. Może to być pamiątkowy naszyjnik po babci, pierścionek z małym oczkiem kupiony za pierwszą wypłatę czy koralikowa bransoletka od przyjaciółki. 
 
Kobiety podchodzą do wyboru biżuterii zazwyczaj bardzo poważnie. Nic dziwnego, to w końcu dodatek, który może optycznie zmienić wygląd całej sylwetki (np. długi naszyjnik), dodać blasku i tego nieuchwytnego „czegoś”, co wpływa na sposób, w jaki odbierane jesteśmy przez mężczyzn. Kobieta nosząca biżuterię czuje się piękniejsza, a co za tym idzie, pewniejsza siebie i szczęśliwsza. Podwyższona samoocena niesie ze sobą same korzyści – inni postrzegają nas przecież w sposób, w jaki my sami siebie odbieramy. Warto zatem dbać o to, aby nawet drobnymi elementami poprawiać sobie humor i wzmacniać poczucie własnej atrakcyjności.
 
Zdarza się jednak, że wiele z nas uważa zakup biżuterii za zbędny luksus. Chciałybyśmy mieć w swojej szkatułce eleganckie dodatki do noszenia na co dzień jak i od święta, lecz pozostajemy w przekonaniu, że nie warto wydawać pieniędzy na takie zachcianki. Pogląd, że biżuteria jest dodatkiem, który nie jest nam potrzebny do życia jest błędny. Oczywiście, przeżyjemy bez ozdób, lecz czemu miałybyśmy z nich rezygnować i odmawiać sobie od czasu do czasu odrobiny przyjemności? W końcu dbanie o komfort życia oraz własne zadowolenie są bardzo istotne. Ponad to, biżuteria nie jest jedynie dodatkiem. Jest to ważny element stroju. Za jego pomocą możemy z codziennej stylizacji stworzyć lekki, wiosenny look na wyjście z przyjaciółką na kawę lub zmienić swój wizerunek na zmysłowy, niezapomniany wieczór.  
 
Część kobiet uważa także, że biżuterię powinno się dostawać, nie kupować. Lecz czemu mamy czekać na to, aż ktoś podaruje nam ten wymarzony naszyjnik czy dawno upatrzone kolczyki? Obecnie sprawienie sobie drobnego upominku nie wiąże się z wydaniem połowy pensji. Warto rozejrzeć się wśród oferty jubilerów, którzy mogą poszczycić się oryginalnym, niepowtarzalnym wzornictwem, dbałością o detale i jakością wykonania, dbając przy tym o to, aby ich dzieła mogły dotrzeć do szerszego grona kobiet. Kupując biżuterię poza sieciami jubilerskimi mamy większe szanse dostać coś niepowtarzalnego, dzięki czemu będziemy się wyróżniać. Otrzymamy również gwarancję na zakupione produkty i pewność, że złoto to nie kolor farby, a autentyczny kruszec.
 
Karpiński Jewellery to firma, która narodziła się wiele lat temu z miłości do biżuterii i piękna. Może poszczycić się autorskim designem, najwyższą jakością wykonania i oryginalnym wzornictwem. Biżuteria pokrywana jest 24 karatowym złotem, srebrem lub rutenem, zabezpieczana przed ścieraniem dzięki profesjonalnej technice produkcji.  Elementy ozdobne wykonywane są z oryginalnych kryształów Swarovsky oraz z kamieni półszlachetnych. Karpiński Jewellery to produkty, które nie tylko mają ozdobić każdą stylizację, ale przede wszystkim wyrażać pasję i podkreślać niepowtarzalność wizerunku. Projektanci dokładają starań, aby biżuteria spełniała oczekiwania nawet najbardziej wymagających kobiet, trafiając w gusta zarówno pań, które cenią prostotę, dziewczęcość i skromność, jak  i tych, które stawiają na elegancję czy nowoczesny look. 
 
Warto od czasu do czasu sprawić sobie prezent. Celebrować chwilę. Biżuteria sprawia, że kobiety są szczęśliwsze, a w końcu nic tak  nie dodaje urody, drogie panie, jak szczery, radosny uśmiech.
 
 
 
 
Polecane produkty dostępne na www.karpinski-jewellery.pl
 
Naszyjnik Blue Eye – 249zł
Bransoletka Delfinella z liściem – 149zł
Naszyjnik Delikatesik Kółeczko – 79zł
Bransoletka Double – 120zł
Bransoletka Subtelna Crystal – 99zł
Kolczyki koła z kryształami Swarovsky – 179zł
Pierścionek Triumph of Elegance – 79zł
Pierścionek Ametist – 89zł
Kolczyki Water Rose 150zł
Naszyjnik Grupa Krwi – 89zł
 

 

Galeria zdjęć:

Komentarze (2)

enigma1990 (2014-05-30 22:26:12)
:)
 Ja mogłabym  mieć całą gromadę takich przyjaciół:)
sylvana (2014-05-30 22:16:02)
Cała prawda,
potwierdzam :-))) 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar