2014-05-13

DZIECIAK

Jaki monitor oddechu wybrać dla dziecka

Współcześni rodzicie nie mają wątpliwości, że warto korzystać z monitorów oddechu. Te nowoczesne, bezpieczne i funkcjonalne urządzenia kontrolują oddech niemowlęcia, ograniczając ryzyko wystąpienia SIDS (Zespołu Nagłej Śmierci Łóżeczkowej), pozwalają także na szybką i skuteczną reakcję, gdy nastąpi zatrzymanie oddechu. Decydując się na zakup urządzenia, pamiętajmy, że monitor monitorowi nierówny. Wybierajmy więc te modele, które są sprawdzone i rekomendowane zarówno przez specjalistów, jak i młodych rodziców.


  


Dobry wybór

Monitory oddechu mają gwarantować pociechom maksimum bezpieczeństwa. Warto więc sięgać po te urządzenia, które cieszą się pozytywną opinią zarówno profesjonalistów, jak i świeżo upieczonych rodziców. Ale to nie wszystko. Aby dobrze wybrać, czytajmy opisy, sprawdzajmy funkcjonalność i dostosowujmy modele do indywidualnych potrzeb najmłodszych- przekonują eksperci. Jeśli pociecha często jest przenoszona (np. do kołyski, łóżeczka, wózka czy łóżka rodziców), zmieniając miejsce wypoczynku, warto postawić na urządzenia mobilne (np. monitor oddechu Snuza). Dzieciom, które są od początku przyzwyczajane do jednego miejsca spania, rekomenduje się Babysense 5- stacjonarne monitory oddechu najnowszej generacji.

Jaki monitor oddechu wybrać Snuza czy Babysense 5?

Wybór pomiędzy monitorem oddechu Snuza a Babysense 5 to wybór pomiędzy dwoma wysokiej jakości urządzeniami gwarantującymi pełne bezpieczeństwo niemowlęcia. Różnica tkwi w zastosowaniu. O ile bowiem monitor oddechu Snuza jest urządzeniem mobilnym (kontrolującym oddech dziecka zarówno w łóżeczku, jak i poza nim), o tyle Babysense 5, jako monitor stacjonarny, może być stosowany wyłącznie w łóżeczku. W czasie, gdy Snuza (nazywany także monitorem do pieluszki) liczy ruchy dziecka niezależnie od miejsca, w jakim aktualnie maluch przebywa i posiada funkcję pobudzania dziecka wibracjami, Babysense 5 stoi wyłącznie na straży bezpieczeństwa snu maluszka przebywającego w łóżeczku, nie ma systemu pobudzania niemowlęcia wibracjami, ale jako jedyne urządzenie na rynku posiada certyfikat medyczny. Co to oznacza w praktyce? Babysense 5 jako jedyny może być wykorzystywany w placówkach medycznych do kontrolowania funkcji oddechowych małych pacjentów. Oba modele ( i Snuza, i Babysense 5) są zasilane bez kabli- co jeszcze bardziej poprawia bezpieczeństwo najmłodszych, eliminując ryzyko zaplątania się malucha w przewody.

Na zdrowy, bezpieczny sen najmłodszych dzieci wpływa wiele czynników. O tym, jak poprawić komfort wypoczynku niemowląt i zapewnić im zdrowy, bezpieczny odpoczynek dowiemy się, zaglądając na stronę internetową kampanii społecznej Podaruj Dziecku Bezpieczny Sen www.podarujdzieckubezpiecznysen.pl

 
 

Więcej informacji o monitorach oddechu rodzice znajdą na:
Snuza:  www.snuza.pl
Babysense 5:   www.babysense-polska.pl

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar