2014-04-28

Nowinki

Bądź jak pin up girls

Czółenka peep toe triumfowały w latach 50. ubiegłego stulecia. Kilka lat temu, na fali wielkiego powrotu mody retro, powróciły również te buty, robiąc ogromną furorę na modowym rynku. Ich fason bez wątpienia kojarzy się z uwielbianymi przez większość z nas i inspirującymi dziewczynami z plakatów. Styl ten kojarzy się również z ciepłą wiosną i upalnym latem. Nikt też nie zaprzeczy, że jest dziewczęcy i wdzięczny.
 

 


Pin up znaczy przypnij, przywieś!

Określenie "pin up" pochodzi z języka angielskiego i znaczy "przypiąć, przywiesić", gdyż odnosi się do znanych nam wszystkich plakatów w stylu retro, przedstawiających zgrabne dziewczyny z szerokim uśmiechem, ubrane w bikini, bieliznę lub rozkloszowane sukienki. Pozowały przy zmywaniu, sprzątaniu, w barze, na motocyklu czy w samochodzie. Nazwa pin up girls odnosiła się wyłącznie do dziewczyn z plakatów, które to były niegdyś obowiązkowym wyposażeniem pokoju każdego młodego chłopaka.

Makijaż w stylu pin up

Makijaż opiera się w dużej mierze na uzyskaniu możliwie gładkiej i promiennej cery. Konieczny jest więc korektor i jasne podkłady, ale z umiarem. Policzki należy podkreślić różem, by wyglądały jak zarumienione jabłuszka. Kolejny ważny element to oczy – obowiązkowa będzie wyraźna czarna kreska na górnej powiece oraz tusz na rzęsach. Usta natomiast muszą być czerwone i wyprofilowane przy pomocy konturówki.

Fryzura – grzywka, loki i dodatki
Pin up girls mają na głowie loki, często upięte i opadające na ramiona. Mają też podkręcone gęste grzywki. Nie można zapomnieć o dodatkach. Zarówno grubsze, jak i cieńsze opaski w groszki oraz z kokardkami są mile widziane. Świetnie spisują się również bandany.

Strój jak z plakatu
Co znajduje się w szafie prawdziwej pin up girl? Odpowiedź brzmi: rozkloszowane sukienki i spódnice, szorty, spódniczki z podwyższonym stanem, koszule, które można związać w pasie, a nawet marynarskie kreacje, które znów staja się modne. No i oczywiście buty…

Peep znaczy podejrzyj! – buty w stylu pin up
Buty peep toe i open toe, które są jednym z nieodłącznych elementów stylu pin up gilrls, powróciły do mody kilka sezonów temu i nie zanosi się na to, aby ich popularność spadła. Nazwa peep toe pochodzi od angielskiego "peep" oznaczającego „wyglądać” i „podglądać” oraz „toe” – palec u stopy. Buty tego typu mają wycięcie odsłaniające jeden lub dwa palce. Może mieć ono kształt łezki albo też linii prostej, przez co odkryte będą tylko wierzchołki palców. Buty typu open toe odsłaniają całe palce u stóp. Tutaj wycięcie ma zwykle kształt bardzo szerokiego łuku lub linii prostej. Czółenka bez palców, koniecznie na obcasie, to obowiązkowy element stylu pin up. Nie można tu zapomnieć o pomalowaniu paznokci!

Odsłonięte palce i… rajstopy?
Z pewnością niejedna osoba zapyta, czy do butów z odkrytymi palcami można założyć rajstopy. Jeśli mówimy o open toe, musimy przestrzegać tej samej zasady, co w przypadku sandałów – są to buty przeznaczone do noszenia na gołej stopie. W przypadku peep toe sprawa jest bardziej skomplikowana, gdyż pojawia się pytanie, czy są to typowe odkryte buty, na które trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie. Należy wiec zachować ostrożność. Zaleca się więc rezygnację z rajstop. Można natomiast zastosować tak zwane rajstopy w sprayu.

W ostateczności, kiedy założenie rajstop okazuje się konieczne, trzeba wybrać rajstopy wręcz niewidoczne, a więc wyjątkowo cienkie i cieliste oraz bez wzmocnienia w palcach. Szew trzeba będzie schować pod stopą. Warto wtedy pomalować paznokcie na mocny kolor, który się przez rajstopy przebije.

Buty peep toe znajdziesz na http://www.kazar.com/pl/sklep

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar