2014-04-07

SPORT

DZIEŃ INDYJSKI W ASTANGA YOGA STUDIO

W sobotę 12 kwietnia Astanga Yoga Studio zaprasza na dzień otwarty. Tego dnia  przeniesiemy się do Indii, gdzie czeka nas wiele atrakcji. W programie przewidziane są zajęcia z Jogi Wojownika, Flow Jogi, jogi dla początkujących i jogi rozciągającej. Dodatkową atrakcją będzie zdobienie stóp i dłoni henną, a także specjalny hinduski poczęstunek serwowany w kafejce.

 
 

 
 

Joga Wojownika, którą rozpoczniemy o 12 dzień otwarty, to połączenie kalari (sztuka walki) z subtelnością jogi. Zajęcia wzmacniają, usprawniają i rozciągają ciało. To aktywny, dynamiczny relaks, będący odpowiedzią na zabiegany styl życia. Zajęcia poprowadzi Monika Pęconek, jedyna w Polsce osoba, która uzyskała stopień Starszego Instruktora Kerala Kalarippayat Academy w Kannur w Indiach oraz została dopuszczona do tajemnej wiedzy medycznej – Kalari Marma Treatment.

Kolejną porcję aktywności zapewni Flow Joga, która łączy asany (pozycje) wzmacniające z charakterystycznym, płynnym, naturalnym ruchem. Flow Joga czerpie inspiracje z natury, aby ćwicząc można było rozwijać zarówno siłę, jak i elastyczność. „To połączenie jest możliwe. Wystarczy popatrzeć na zwierzęta: silne, zwinne i pełne gracji. Efektem "ubocznym" takiej praktyki
jest radość, przyjemność, poczucie bycia na fali i piękno ruchu”
– mówi nauczycielka Flow Jogi Agnieszka Radomska, absolwentka psychologii i podyplomowych studiów Psychosomatyczne Praktyki Jogi.

W programie znajdziemy również jogę dla początkujących oraz jogę rozciągającą. Podczas sesji jogi początkującej uczymy się prawidłowo oddychać, wykonywać powitanie słońca A i B oraz poznajemy pozycje stojące z pierwszej serii. Z kolei joga rozciągająca redukuje napięcie i przywraca
sprawność ciała. Rozciągając ciało pozbywamy się napięcia w mięśniach i niwelujemy napięcia psychiczne. Zajęcia prowadzone są przy muzyce. Polecane dla wszystkich poziomów zaawansowania.

Podczas dnia otwartego będzie można dowiedzieć się, na czym polega masaż Kalari, oparty na wiedzy o marmach (punktach energetycznych) oraz nadis (energetycznych kanałach). Punkty te są używane zarówno do leczenia, jak i obezwładniania przeciwnika. W tym dniu będzie możliwość zamówienia masażu ze zniżką 10%.

Wszyscy miłośnicy sztuki hinduskiej będą mogli zamówić malowanie naturalną indyjską henną na stopach lub dłoniach.

Astanga Yoga Studio
Szkoła istnieje od 2005 roku. Jako pierwsza w Polsce zaczęła uczyć jogi w tradycyjnym stylu Mysore. Szkoła posiada sklep i kafejkę oraz strefę masażu – w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu przyjmują fizjoterapeuci, masażyści technik orientalnych i refleksolodzy.


DZIEŃ OTWARTY 12 kwietnia 2014

Zajęcia w godzinach od 12.10 do 16.10

 


UWAGA:

Jeszcze dziś konkurs z

Astanga Yoga Studio

Zapraszamy!!!

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar