2014-04-03

KSIĄŻKA

Książka Sekret Milly Penelope Bush

Tagi: książka
"Sekret Milly" Penelope Bush.

Recenzja. 


„Sekret Milly”, to bardzo ciekawa, a zarazem poruszająca książka. Autorka Penelope Bush opisuje w niej historię życia, której głównej bohaterką jest nastolatka Milly.

Już na samym początku omawiana pozycja wydaje się być interesująca, a każde jej kolejne strony czyta się z zapartym tchem.

Anglia, Ted jest terapeutą Milly, która nie jest zbytnio rozmowna podczas ich spotkań, proponuje, a wręcz namawia dziewczynę, żeby wszystkie swoje przeżycia związane z Incydentem przelała na papier. Incydent, to tragiczne wydarzenie, które miało miejsce rok po tym jak nastolatka zaczęła pisać swój pamiętnik. Do tego momentu, autorka w bardzo szczegółowy sposób opisuje życie głównej bohaterki, jej siostry bliźniaczki Lily oraz ich matki. Niestety Lily była w życiu bardziej odważna i zdecydowana od siostry. Główna bohaterka nie miała łatwego życia, nigdy nie poznała swojego ojca, a jej matka nawet nie chciała o nim rozmawiać. Bardzo przeżyła wyprowadzkę swoich sąsiadów, z którymi była blisko od najmłodszych lat.  Nastolatka, która od momentu incydentu postanowiła przenieść się do innej szkoły, także na początku nie mogła się w niej „zaklimatyzować”.

Autorka omawianej pozycji doskonale odzwierciedla przebieg kolejnych losów bliźniaczek oraz ich matki, aż do momentu tego Incydentu. Przyznam, że mnie jako czytelnika już na samym początku tej pozycji ciekawiło, co takiego kryło się za tym wyrazem.

Niestety główna bohaterka nie chciała, a może nie była w stanie o tym nikomu mówić. Pech chciał, że pewnego dnia nauczycielka, zadała pracę domową, której temat brzmiał „Mój najgorszy dzień”. Milly pisała o nim w swoim  pamiętniku, który przez „przypadek” dostał się w ręce Effy. Co więc okazało się tym Incydentem? Na to pytanie, odpowiedź znajdziecie w „Sekrecie Milly”, książce, którą naprawdę warto przeczytać. Jest doskonale napisana, a jej treść skierowana jest do młodego czytelnika.

 
Tekst: Magdalena Ż.

UWAGA:

Książkę będzie można wygrać u nas na portalu.

Komentarze (1)

wiki (2014-05-18 20:56:14)
<3
 bardzo chcem tę książke przeczytać !
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar