2008-03-06

PLOTKI

Patrick Swayze ma 5 tygodni życia

Patrick Swayze jest bardzo blisko śmierci, wykryto u niego raka trzustki - ogłosił amerykański magazyn.55-letniemu aktorowi, który jest znany z filmu "Dirty Dancing", pozostało 5 tygodni życia. Choroba, która została zdiagnozowana w styczniu, zaatakowała już wszystkie organy aktora, a szanse na wyleczenie i walkę z chorobą spadają do zera.

W ciągu ostatnich miesięcy aktor przeszedł najsilniejszą chemioterapię w Stanford University Medical Centre, szpitalu w Kalifornii, który jest bardzo znany i cieszy się bardzo pozytywną opinią. Swayze wraz z 51-letnią żoną, którzy oboje posiadają licencje pilotów, w ciągu ostatniego miesiącami sami latali do szpitala, gdzie aktor przyjął już 3 sesje chemioterapii. Para podróżowała głównie podczas weekendów, po to, by cała choroba i leczenie pozostały w tajemnicy i by nikt się nie dowiedział. Lekarze w szpitalu byli na prawdę zawiedzeni, że guz się nie zmniejszył, czego się spodziewali po leczeniu. Pewne źródło podaje: "To niesamowite. Jednego dnia człowiek jest zdrowy, a już następnego pozostało mu 5 tygodni życia. Patrykowi powiedziano, że może się poddać jeszcze dwóm terapiom, ale rak nie reagował. Lekarze mięli wielką nadzieję, że terapia coś pomoże, ale teraz już nie patrzą optymistycznie w przyszłość. Teraz można się tylko modlić o cud. Patrick wygląda strasznie. On tego nie przeżyje. Rodzina i przyjaciele są tak pogrążeni w bólu, że ledwo mogą ukryć łzy i gniew, który ich przepełnia."

Patrick stracił wiele kilogramów w ciągu ostatnich tygodni i jest na płynnej diecie, gdyż jego organizm nie może zatrzymać na dłużej stałych pokarmów. Na początku aktor uważał, że ma nieżyt żołądka i jelita, ale pod koniec stycznia lekarze odkryli, że to jednak rak trzustki, który już się rozprzestrzenił na wszystkie organy. Przypuszcza się, że pierwsze symptomy mogły zacząć się pojawiać w okolicy Świąt Bożego Narodzenia, kiedy Patrick kręcił pilot serialu "The Beast", w którym gra agenta FBI z Chicago. Aktor miał nadzieję, że to będzie jego wielki powrót do showbiznesu. Źródło podaje: "Patrick zaczął pluć krwią i został zabrany do szpitala." Ale aktor poszedł na konsultacje do lekarza dopiero pod koniec stycznia.

Aktor trzymał swoją chorobę w sekrecie, by tylko kilka najbliższych osób wiedziało o chorobie, z którą się zmagał. Dane są takie, iż mniej niż 5% osób cierpiących na raka trzustki jest w stanie przeżyć, a ponieważ u Patricka choroba jest już w bardzo zaawansowanym stadium, ma on bardzo małe szanse na pokonanie choroby.

Komentarze (97)

JADZIA (2009-01-29 10:44:26)
wiara
Jestem z Tobą .Wiem że to największa walka życia,dasz rade.Nietrać wiary w wyleczenie,wiara czyni cuda.Puki jesteś z nami jest nadzieja ,nie poddawaj się...
jola (2009-01-22 13:10:56)
kk
kocham jego filmy
jola (2009-01-22 13:07:43)
kk
to nie mozliwe
gaga (2009-01-21 17:13:50)
z wiarą w cud
Byłeś i wciąż jesteś wspaniałym aktorem,wspaniałym czlowiekiem,wierzmy w cuda,one się zdarzają,Patryk musi żyć
nieznany (2009-01-12 19:02:20)
wielki zal i smutek
niestety wyroki ludziego zycia sa nie do przewidzenia .mialam straszna historie w swym zyciu i wiem co to nowotwur zaawansowany,bog z toba patryku
andzelika1991 (2009-01-09 19:57:55)
kocham cie
patrick nie mozesz odejsc zały swiat cie kocha musisz z nami byc dajesz nam nadzieje na nastepne lata jak jestes z nami
asia (2009-01-08 14:53:38)
***
wasze opisy o to jakim człowiekiem jest i będzie Patrick w naszych sercach są naprawdę warte uwagi i podziwu trzymajmy się razem, tylko duchem możemy być przy nim.jeżeli będziecie mieć bieżące informacje o jego stanie,napiszcie.
Tekla (2008-12-30 22:59:53)
Miły Bogu i fanom
Patryk jesteśmy twoimi fanami, kochamy Cię bo nie jesteś tylko aktorem grającym daną postać. Ty się tą postacią po prostu stajesz. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach ale nie mamy szansy z Bogiem, a widać że On jest Twoim największym fanem.
gosia (2008-12-15 13:01:12)
!
wracaj do zdrowia, innej opcji nie przyjmujemy, trzymam kciuki, modlę się, cuda się zdarzają i tak będzie
ewelina (2008-12-03 23:22:18)
patryk swayze
panie patryku życzę panu dużo sił do walki z chorobą i wiary że nadejdzi lepszy czas0jeżeli
Strona komentarzy 6 z 10
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar