2008-03-06

PLOTKI

Patrick Swayze ma 5 tygodni życia

Patrick Swayze jest bardzo blisko śmierci, wykryto u niego raka trzustki - ogłosił amerykański magazyn.55-letniemu aktorowi, który jest znany z filmu "Dirty Dancing", pozostało 5 tygodni życia. Choroba, która została zdiagnozowana w styczniu, zaatakowała już wszystkie organy aktora, a szanse na wyleczenie i walkę z chorobą spadają do zera.

W ciągu ostatnich miesięcy aktor przeszedł najsilniejszą chemioterapię w Stanford University Medical Centre, szpitalu w Kalifornii, który jest bardzo znany i cieszy się bardzo pozytywną opinią. Swayze wraz z 51-letnią żoną, którzy oboje posiadają licencje pilotów, w ciągu ostatniego miesiącami sami latali do szpitala, gdzie aktor przyjął już 3 sesje chemioterapii. Para podróżowała głównie podczas weekendów, po to, by cała choroba i leczenie pozostały w tajemnicy i by nikt się nie dowiedział. Lekarze w szpitalu byli na prawdę zawiedzeni, że guz się nie zmniejszył, czego się spodziewali po leczeniu. Pewne źródło podaje: "To niesamowite. Jednego dnia człowiek jest zdrowy, a już następnego pozostało mu 5 tygodni życia. Patrykowi powiedziano, że może się poddać jeszcze dwóm terapiom, ale rak nie reagował. Lekarze mięli wielką nadzieję, że terapia coś pomoże, ale teraz już nie patrzą optymistycznie w przyszłość. Teraz można się tylko modlić o cud. Patrick wygląda strasznie. On tego nie przeżyje. Rodzina i przyjaciele są tak pogrążeni w bólu, że ledwo mogą ukryć łzy i gniew, który ich przepełnia."

Patrick stracił wiele kilogramów w ciągu ostatnich tygodni i jest na płynnej diecie, gdyż jego organizm nie może zatrzymać na dłużej stałych pokarmów. Na początku aktor uważał, że ma nieżyt żołądka i jelita, ale pod koniec stycznia lekarze odkryli, że to jednak rak trzustki, który już się rozprzestrzenił na wszystkie organy. Przypuszcza się, że pierwsze symptomy mogły zacząć się pojawiać w okolicy Świąt Bożego Narodzenia, kiedy Patrick kręcił pilot serialu "The Beast", w którym gra agenta FBI z Chicago. Aktor miał nadzieję, że to będzie jego wielki powrót do showbiznesu. Źródło podaje: "Patrick zaczął pluć krwią i został zabrany do szpitala." Ale aktor poszedł na konsultacje do lekarza dopiero pod koniec stycznia.

Aktor trzymał swoją chorobę w sekrecie, by tylko kilka najbliższych osób wiedziało o chorobie, z którą się zmagał. Dane są takie, iż mniej niż 5% osób cierpiących na raka trzustki jest w stanie przeżyć, a ponieważ u Patricka choroba jest już w bardzo zaawansowanym stadium, ma on bardzo małe szanse na pokonanie choroby.

Komentarze (97)

MARZENA (2009-04-20 11:31:30)
patrick
bez wzgledu na wszystko itak ZOSTANIESZ !:)
A......... (2009-04-20 11:27:56)
NADZIEJA ODCHODZI OSTATNIA
żyjemy tylko przez chwilę,nie możemy się poddawać musimy się modlić do boga Jehowy a on nas wysłucha.Patryku modlę się za Ciebie,WALCZ NIE PODDAWAJ SIĘ,BĘDZIESZ ŻYĆ
Marzena (2009-04-15 19:54:49)
:O)
Jesteś WIELKI Patryku. Kocham Cię, wiedz o tym.
smutno. (2009-04-10 21:09:45)
Szkoda.
Też mam to świństwo,na samą myśl robi się niedobrze, trudno walczyć jak wiara ucieka, tak czy owak trza umierać, ktoś powiedział, w najlepszej sytuacji są Ci co pomarli, później ci co żyją, bo ich to czeka, w najgorszej ci co jeszcze się nie narodzili.
martusia (2009-04-10 19:49:22)
kocham cie
kocham cie kocham cie i niestety patryk nie żyje
Duśśśka!! ;* (2009-04-08 16:48:36)
:(
Trzymaj się Kochany ;* jesteś najlepszym aktorem na świecię niepozwolę ci umrzeć kocham cię bardzo!!!!!!
ANIA (2009-03-29 15:30:22)
Fka Patryka SWAYZE
MODMY SIE WSZYSCY O CUD DLA NASZEGO KOCHANEGO PATRYKA WIEZE W CUD ZE WYDZIESZ Z TEGO I JESZCZE ZAGRASZ DLA NAS KOCHAMY CIE BARDZO.
Mirka (2009-03-25 07:58:50)
p.Patryku!
Miej nadzieję i wiarę! Ja też walczę z rakiem. Nie dajmy się!!!
ewa (2009-03-22 21:01:01)
trzeba wierzyc ze bedzie dobrze
patryku
Lwiczka55 (2009-03-17 22:34:04)
Wierzmy ......
Drogi Patryku ....Nie możesz nas opuścić..!!!!Walcz do końca tak jak walczyłeś w swoich wspaniałych rolach.Tak jak walczyłeś ..W Filmie ..Ikona!!!Walcz......
Strona komentarzy 3 z 10
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar