2008-03-06

PLOTKI

Patrick Swayze ma 5 tygodni życia

Patrick Swayze jest bardzo blisko śmierci, wykryto u niego raka trzustki - ogłosił amerykański magazyn.55-letniemu aktorowi, który jest znany z filmu "Dirty Dancing", pozostało 5 tygodni życia. Choroba, która została zdiagnozowana w styczniu, zaatakowała już wszystkie organy aktora, a szanse na wyleczenie i walkę z chorobą spadają do zera.

W ciągu ostatnich miesięcy aktor przeszedł najsilniejszą chemioterapię w Stanford University Medical Centre, szpitalu w Kalifornii, który jest bardzo znany i cieszy się bardzo pozytywną opinią. Swayze wraz z 51-letnią żoną, którzy oboje posiadają licencje pilotów, w ciągu ostatniego miesiącami sami latali do szpitala, gdzie aktor przyjął już 3 sesje chemioterapii. Para podróżowała głównie podczas weekendów, po to, by cała choroba i leczenie pozostały w tajemnicy i by nikt się nie dowiedział. Lekarze w szpitalu byli na prawdę zawiedzeni, że guz się nie zmniejszył, czego się spodziewali po leczeniu. Pewne źródło podaje: "To niesamowite. Jednego dnia człowiek jest zdrowy, a już następnego pozostało mu 5 tygodni życia. Patrykowi powiedziano, że może się poddać jeszcze dwóm terapiom, ale rak nie reagował. Lekarze mięli wielką nadzieję, że terapia coś pomoże, ale teraz już nie patrzą optymistycznie w przyszłość. Teraz można się tylko modlić o cud. Patrick wygląda strasznie. On tego nie przeżyje. Rodzina i przyjaciele są tak pogrążeni w bólu, że ledwo mogą ukryć łzy i gniew, który ich przepełnia."

Patrick stracił wiele kilogramów w ciągu ostatnich tygodni i jest na płynnej diecie, gdyż jego organizm nie może zatrzymać na dłużej stałych pokarmów. Na początku aktor uważał, że ma nieżyt żołądka i jelita, ale pod koniec stycznia lekarze odkryli, że to jednak rak trzustki, który już się rozprzestrzenił na wszystkie organy. Przypuszcza się, że pierwsze symptomy mogły zacząć się pojawiać w okolicy Świąt Bożego Narodzenia, kiedy Patrick kręcił pilot serialu "The Beast", w którym gra agenta FBI z Chicago. Aktor miał nadzieję, że to będzie jego wielki powrót do showbiznesu. Źródło podaje: "Patrick zaczął pluć krwią i został zabrany do szpitala." Ale aktor poszedł na konsultacje do lekarza dopiero pod koniec stycznia.

Aktor trzymał swoją chorobę w sekrecie, by tylko kilka najbliższych osób wiedziało o chorobie, z którą się zmagał. Dane są takie, iż mniej niż 5% osób cierpiących na raka trzustki jest w stanie przeżyć, a ponieważ u Patricka choroba jest już w bardzo zaawansowanym stadium, ma on bardzo małe szanse na pokonanie choroby.

Komentarze (97)

olciA (2008-03-14 12:40:09)
Jest to bardzo przykre
Prosze nie umieraj.:) Będę trzymała za ciebie kciuki
a (2008-03-13 20:24:57)
wielka szkoda
Ta wiadomość dla osób które w pewien sposób podziwiały go kiedyś za jego czarującą romatyczną postawę w Duchu jest czymś przykrym. Niektorym z nas zawsze będzie kojarzył się z męszczyzną o, którum marzymy a którego nigdy nie będziemy mogły mieć. Jego życie osobiste nie było bezbarwne niestety należy do ludzi, któży nie są maczo. I to właśnie jest w nim tak pociągające. miejmy nadzieję, że jego odejście nie bedzie niezauważone. Takiego czlowieka należy pamiętać i wspominać w ten sposób zawsze zostanie wśród nas.
RZEPKA (2008-03-08 20:15:33)
PATRYK SWAYZE
Patryk jest legendą kina tak jak JCVD dobrym tancerzem i piosenkarzem. Szkoda go. Moja żona go uwielbia i ja też!!!
zuza (2008-03-08 13:06:23)
przykre
strasznie przykra sytuacja, myslicie ze lepiej dla niego ze wie ze umrze ? czy lepiej jakby nie wiedzial?
anaaa (2008-03-07 23:30:09)
szlak mnie trafia
to jest dramat!wiem cos o tym przekletem typie raka...niestety jesli to prawda ze Moj Kochany Attor go ma..musim oswajac sie z mysla ze odejdzie..tak jak w tym flmie Uwierz..Kochamy Cie Swayze!!MIej w sobie tyle determinacji i sil ile tylko mozesz!!modle sie za Cibie!
catherine (2008-03-07 18:38:25)
...
jestem z Tobą całym sercem...
Alka (2008-03-07 13:22:21)
:(
Fani Patricka Swayze, módlmy się wszyscy o cud! On musi żyć!
Strona komentarzy 10 z 10
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar