2013-12-11

Warto odwiedzić...

Teneryfa: najpiękniejsza wyspa Hiszpanii

Tagi: podróże
Zdobyła sławę jako najbardziej przyjazna turystom wyspa w archipelagu Wysp Kanaryjskich, stała się też jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Hiszpanii. Teneryfa to wspaniały wulkaniczny krajobraz oraz malownicza linia brzegowa pełna kuszących plaż. To również wyspa przyciągająca uroczymi miejscowościami, na terenie których nie brak perełek lokalnej architektury. 
Turystyczny raj pełen atrakcji
Teneryfa stała się najpopularniejszą z Wysp Kanaryjskich, a liczne oferty last minute proponujące wyjazd właśnie na tę wyspę, są na to najlepszym dowodem. Dzięki takim biurom, jak BeeFree każdy miłośnik wyspiarskich atrakcji może się tu wybrać bez problemów. Czy warto? Dla tych, którzy chcą połączyć wypoczynek w modnych kurortach z wizytą w tradycyjnych wioskach i miasteczkach, czas spędzony na Teneryfie z pewnością nie będzie stracony. W jakich miejscowościach warto się zatrzymać, by poczuć niezwykły klimat Wysp Kanaryjskich?

Santa Cruz de Tenerife: stolica wyspy i jej atrakcje
Santa Cruz de Tenerife to ważne miasto, które z pewnością warto odwiedzić w czasie wypoczynku na wyspie. Kusi urokliwymi uliczkami oraz ciekawą architekturą. Zamki z XVI i XVII wieku oraz pozostałości dawnych fortyfikacji sprawiają, że miłośnicy historii czują się w tym mieście znakomicie. Zachwycają również tutejsze galerie i muzea, dzięki którym można poznać bliżej kulturę kanaryjską i jej największe osiągnięcia.

Puerto de la Cruz: kurort pełen niespodzianek
Puerto de la Cruz to nie tylko ważny ośrodek turystyczny, ale i miasto, które może zaskoczyć. Obok wspaniałej zabudowy czekają tu na gości parki pełne śródziemnomorskiej roślinności oraz ciekawe ogrody zoologiczne. Wizyta na terenie tego miasta jest jednocześnie szansą na poznanie perełek kanaryjskiej architektury. To właśnie w tym mieście znajduje się Casa Aduana – gmach z XVI stulecia, który jest najlepszym przykładem typowo lokalnego budownictwa.

W regionie Costa Adeje
Ta część wyspy, ze względu na piękne plaże i doskonałe zagospodarowanie, zdobyła wyjątkowe uznanie. Choć nie brak nowoczesnych kurortów, wciąż można znaleźć tu tradycyjne wioski rybackie, w których życie toczy się wokół portów. Jedną z nich jest Los Cristianos – portowe miasteczko kuszące wyjątkową atmosferą. Zachwyca też Las Galletas – miejscowość idealna dla rodzin z dziećmi oraz miłośników kameralnej atmosfery.

Teneryfa dla aktywnych
Podobnie jak pozostałe wyspy archipelagu, tak i Teneryfa sprzyja miłośnikom aktywnej turystyki. W tutejszych kurortach czekają i pola golfowe, i korty tenisowe. Wspaniałe plaże i liczne wypożyczalnie sprawiają, że na doskonałe warunki mogą tu liczyć entuzjaści sportów wodnych. Zróżnicowane ukształtowanie terenu oraz wulkaniczne masywy otwierają też wiele możliwości przed tymi, którzy najbardziej cenią sobie możliwość odbywania długich pieszych wycieczek. Obszarem wyjątkowo atrakcyjnym dla piechurów są tereny parku narodowego Teide, który sam w sobie jest jedną z najważniejszych atrakcji Teneryfy.
 

Komentarze (1)

ewa (2013-12-12 23:05:32)
Najlepsza przewodnik po Teneryfie
 Kazda osoba wybierajaca sie na Teneryfe musi odwiedzic ta strone http://teneryfa1.pl Jest to najlepszy przewodnik po Teneryfie. Teneryfa jest piekna!!!!  
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar