2013-12-05

Warto odwiedzić...

Agadir – skuteczne antidotum na jesień

Listopad jest dla wielu osób jednym z najmniej lubianych miesięcy. Właśnie wtedy temperatura zaczyna już bardzo wyraźnie spadać, natomiast przeszywający wiatr oraz poranne i wieczorne przymrozki skutecznie zniechęcają do jakiejkolwiek aktywności. A gdyby tak zapomnieć o zbliżającej się zimie i znaleźć się w miejscu, w którym lato właściwie się nie kończy, a słońce potrafi świecić nawet przez 300 dni w roku?
 
Maroko w kilku słowach
 
Maroko jest państwem leżącym w północno-zachodniej Afryce, nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym, które na kartach historii po raz pierwszy wzmiankowano w IV wieku p.n.e. Krajobraz Maroka tworzy piękne, piaszczyste wybrzeże, pasmo gór Atlas oraz niemal bezkresna pustynia Sahara. Maroko kusi cudowną słoneczną aurą, egzotyczną kulturą i cennymi zabytkami.
 
Maroko - Magiczne Południe Rainbow Tours

Turyści wypoczywający w Maroku jako cel swojej podróży najczęściej wybierają jeden z kurortów usytuowanych nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego lub Morza Śródziemnego. Wśród najpopularniejszych miejscowości wyróżnia się Rabat, Casablancę oraz Tanger, jednak prawdopodobnie największą, ogólnoświatową sławą cieszy się Agadir, określany mianem turystycznej stolicy Maroka.
 
Słońce przez 300 dni w roku!
 
Agadir jest miastem leżącym w południowym Maroku, ważnym ośrodkiem transportowym i przemysłowym, a ponadto administracyjnym sercem regionu. Agadir może poszczycić się 10 kilometrami wspaniałych piaszczystych plaż oraz wymarzonym dla miłośników lata klimatem. W Agadirze bowiem średnio 300 dni w roku jest słonecznych, dzięki czemu jest to znakomita propozycja na urlop szczególnie jesienią lub zimą, kiedy chłód, deszcz i wiatr skutecznie wymazują nasze wakacyjne wspomnienia.

Maroko - Magiczne Południe
 
Miasto słynie również z najdłuższej w Afryce, liczącej aż 6 kilometrów, piaszczystej plaży. Można na niej spotkać nie tylko turystów spragnionych słodkiego lenistwa, ale też pasjonatów sportów wodnych, przede wszystkim surfingu, windsurfingu oraz żeglarstwa. Aby dodatkowo urozmaicić swój pobyt, warto zdecydować się na rejs statkiem wycieczkowym, spróbować swoich sił na polu golfowym, rozegrać mecz tenisowy lub wybrać się na wyprawę w siodle.
 
Zabytki Agadiru
 
W 1960 roku miasto zostało doszczętnie zniszczone przez silne trzęsienie ziemi, na skutek którego Agadir stracił swoje najcenniejsze zabytki. Jednak ponad 30 lat później rozpoczęto prace mające na celu odbudowę Medyny, czyli starej dzielnicy miasta, w której ponadto ma znaleźć się ogród botaniczny i sztuczne jezioro. Wartym odwiedzenia miejscem jest także Jardin de Olhao, czyli zespół ogrodowy, będący symbolem porozumienia między Agadirem a portugalskim Olhao.
 
Marokański Agadir to wymarzone miejsce na urlop o każdej porze roku. Piękne plaże, wspaniały klimat, cudowna pogoda i świetne warunki do wypoczynku to podstawowe atrybuty tego kurortu. Tym samym, miasto jest doskonałą propozycją na listopadowy wyjazd, a ciekawą i urozmaiconą ofertą wczasów w Agadirze dysponuje Rainbow Tours. Prawdziwy raj na ziemi jeszcze nigdy nie był tak blisko.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar