2013-11-26

KSIĄŻKA

Pomysły na prezenty pod choinkę od wydawnictwa WAM

Dla wszystkich tych, którzy nie wiedzą jeszcze, jakim prezentem obdarować najbliższych, mamy podpowiedź - dobrą książką. Wśród propozycji wydawnictwa WAM znajdą się książki poruszające poważne tematy związane z duchowością, ale także lekkie poradniki oraz powieści i opowiadania dla dzieci i młodzieży.
Poradniki kulinarne
„123 sałatki i surówki siostry Anastazji ” to poradnik dla każdego. Sto kilkadziesiąt przepisów, starannie dobrane receptury i bezcenne rady. Obok przepisów na specjalne okazje, autorka podaje też sposoby na urozmaicenie surówek z codziennego menu.

Dla amatorów słodkości idealnym prezentem może stać się książka „103 ciasta siostry Anastazji”. Marysieńka, cappuccino,  dziwak - przepisy właściwie nie wymagają rekomendacji. Jedne ciasta są łatwe, inne wymagają wprawnej ręki. Wszystkie smakują wyśmienicie i zawsze się udają.

„143 przysmaki siostry Anastazji” to kulinarne pomysły na różne okazje - spotkania rodzinne, święta, a nawet... zaręczyny! Cielęcina w kurkach, pierożki ołpińskie, kukutki makowe to tylko niektóre z propozycji.

Autorka książek, siostra Anastazja Pustelnik, na co dzień gotuje krakowskim jezuitom. Na swoim koncie ma już kilka niezwykle popularnych poradników kulinarnych. W 2008 roku otrzymała Nagrodę Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich.

„123 sałatki i surówki siostry Anastazji”, 152 stron, 32 zł
„103 ciasta siostry Anastazji”,  272 stron, cena 34 zł
„143 przysmaki siostry Anastazji”, 336 stron, cena 36 zł
wydawnictwo WAM


 


 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Duchowość

„Zwyczaje, tradycje, obrzędy”
W archaicznej kulturze wierzono, że o ludzkim losie decydują planety, żywioły, czy zjawiska atmosferyczne, a ważnym momentom życia towarzyszyły magiczne obrzędy. Książka wprowadza czytelnika w polską kulturę ludową, w której pierwotna wizja świata została zdominowana przez chrześcijaństwo. Do tradycyjnych obrzędów i zwyczajów wprowadzono sacrum, a pradawne wyobrażenia otrzymały nową interpretację. W publikacji znajdziemy zdumiewające opowieści o odchodzących w przeszłość elementach rodzimej kultury, które są częścią naszej tożsamości.

„Zwyczaje, tradycje, obrzędy”
autor: Urszula Janicka-Krzywda
312 stron, 34,90 zł
wydawnictwo WAM


 

 

„Alfabet Franciszka”
Fenomen Franciszka, efekt Franciszka, franciszkomania. Określenia są różne, ale wszystkie próbują opisać to samo zjawisko. Od 13 marca 2013 roku świat uważnie słucha słów z Watykanu. A są one proste, zrozumiałe dla każdego. Ta książka jest zbiorem wypowiedzi Franciszka z pierwszych miesięcy jego Pontyfikatu. Od dnia wyboru do Światowych Dni Młodzieży w Rio. Od A do Ż. Od "Abrama" do "Żywych kamieni". Tej książki nie trzeba wertować strona po stronie – wystarczy ją otworzyć na chybił trafił, by wyczytać z niej coś ciekawego.

„Alfabet Franciszka”
Zebrał i opracował Piotr Żyłka
216 stron, cena 24,90 zł
wydawnictwo WAM


 


 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dla dzieci i młodzieży
„Okularnica”
„Moja twarz jest brzydka. Moje mieszkanie jest brzydkie. Moje życie jest brzydkie. (...) Okulary na wielkim nosie. To ja. Ohyda. Podobno Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo. (...) Narozrabiał.”
Nowy dom, nowa szkoła, nowi koledzy - nadzieja na nowe życie. Kaśka właśnie przeprowadziła się z mamą do miasta. Myślała, że zgubi się w tłumie, będzie mogła pozostać niezauważona. Nie najlepiej ubrana i uczesana, i... właśnie się zakochała. Okularnica to niezwykła i poruszająca historia dla młodzieży. Opowiada o relacjach, miłości, przyjaźni, ale również o brawurze, upokarzaniu. Fabuła w wielu miejscach jest dramatyczna, ale ostatecznie przynosi nadzieję, że w życiu każdy może dostać swoją szansę.

„Okularnica”
autor Elżbieta Wojnarowska
268 stron, cena 29,90 zł
wydawnictwo WAM 

„Pogromcy Nudy”
Spokój małego miasteczka burzy nagle plaga niepokojących wypadków. Nikt nie wie, że to zjawisko wykracza daleko poza granice ich miejscowości. Lokalny detektyw postanawia rozwiązać zagadkę i wyrusza na pełną przygód wyprawę. Przemierzając świat - od tanich barów aż po królewski dwór - zjednuje sobie przyjaciół. Wspólnie odkryją, że sprawczynią nieszczęść jest groźna Nuda mieszkająca w nieznanej krainie. „Pogromcy Nudy” to niezwykła powieść pełna fantazji, zwrotów akcji i barwnych postaci. Jest dedykowana wszystkim, którzy zechcą odwiedzić krainę leżącą na skraju baśni.

„Pogromcy Nudy”
Iwona Wilmowska
292 stron, cena 24,90 zł
wydawnictwo WAM

  

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar