2013-11-23

Diety

Pichtosept – zdrowie pachnące jodłowym lasem

Powszechnie wiadomo, iż leczony katar trwa siedem dni, a nieleczony – tydzień. A często towarzyszy mu jeszcze ból gardła i kaszel. Ta choroba jest przez wielu z nas lekceważona. Zamiast przeleżeć w łóżku kilka dni, nieodpowiedzialnie chojrakujemy, chodzimy do pracy i rozsiewamy zarazki. I leczymy się domowymi sposobami, które – co prawda - nieco pomagają, ale powinny być aplikowane na noc. A jak się wspomagać w dzień? Najlepiej mieć pod ręką  tabletki do ssania Pichtosept firmy Alter Medica.

Suplement diety Pichtosept zawdzięczają swój leśny zapach zawartości eterycznego olejku pichtowego. To substancja otrzymywana z młodych pączków syberyjskiej jodły białokorej – długowiecznego drzewa, rosnącego na dalekich i czystych terenach Syberii. Dobroczynne właściwości pędów i igieł jodły białokorej znane były w medycynie ludowej już od dawna. Najstarsze zachowane informacje o leczniczym zastosowaniu olejku pichtowego znajdziemy w XII-wiecznych ruskich kronikach. Co takiego ma w sobie ten eteryczny olejek, że służy ludziom w stanach chorobowych już od tylu wieków?

Olejek pichtowy, czyli najważniejszy składnik pastylek Pichtosept, jest źródłem fitoncydów – substancji o działaniu bakteriobójczym, antywirusowym, a nawet przeciwgrzybicznym. Dzięki tym składnikom komórki zaatakowane przez wirusy są w stanie produkować więcej interferonu, potrzebnego by bronić się przed inwazją i niszczącym wpływem wirusów. W ten sposób wirusy nie mają szans, aby się namnażać i zahamowany zostaje rozwój infekcji. Dlatego właśnie Pichtosept polecany jest do leczenia infekcji górnych dróg oddechowych, kataru, kaszlu czy nawet anginy.

Zawarte w olejku pichtowym terpeny wspomagają proces zwalczania choroby, ponieważ ułatwiają wykrztuszanie nadmiarów wydzieliny śluzowej. Pomagają oczyścić i odkazić oskrzela. Podobne działanie ma także znajdujący się w jodłowym olejku alfa-pinen, który inhaluje drogi oddechowe.

Cennym składnikiem olejku pichtowego jest borneol (octan bornylu). Dzięki niemu, Pichtosept posiada właściwości bakteriobójcze i działa osłonowo na organizm, wzmacniając jego odporność. To szczególnie ważne w czasie silnych zmian pogodowych. Dlatego warto sięgnąć po Pichtosept nie tylko, kiedy już zachorujemy, ale wcześniej - gdy wokół zaczyna panoszyć się grypa, a w pracy pokasłuje już co drugi kolega.

Pichtosept może okazać się zbawienny również dla osób pracujących głosem, takich jak nauczyciele czy lektorzy. Tabletki o charakterystycznym cytrynowo-miętowym zapachu zapobiegają wysuszaniu się błon śluzowych i nawilżają struny głosowe, dzięki czemu gardło pozostaje w dobrej formie na dłużej.

Zawarty w pastylkach Pichtosept naturalny olejek pichtowy przewyższa chemicznie wytwarzane leki, ponieważ bakterie i wirusy nie są w stanie się na niego uodpornić. Jako substancja pochodzenia naturalnego jest bezpieczny w stosowaniu. Nie wchodzi też w interakcje z innymi lekami. Ze stosowaniem powinni uważać jedynie alergicy oraz kobiety w ciąży.

Pichtosept – suplement diety firmy Alter Medica w formie pastylek do ssania możemy kupić w dobrych aptekach i sklepach zielarskich. Opakowanie zawiera 24 pastylki do ssania i kosztuje ok. 9,50 zł. Producent zaleca ssanie do 3 pastylek dziennie. 

Komentarze (4)

helloalice (2014-02-11 15:39:33)
haha
Tyle komentarzy ale byka  w pierwszym zdaniu nikt nie zauważy...
Julka (2014-02-05 14:34:49)
hymm
http://www.anabolikatabletten.de/
Mariusz (2014-01-16 13:35:53)
Ciekawy wpis
Już dawno nie widziałem tak składnie napisanego wpisu, wielki plus dla autora idealnie opisany produkt http://www.tabletkiprobolan50.pl/
Mariusz (2014-01-16 13:35:53)
Ciekawy wpis
Już dawno nie widziałem tak składnie napisanego wpisu, wielki plus dla autora idealnie opisany produkt http://www.tabletkiprobolan50.pl/
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar