2013-11-14

DZIECIAK

Akademia Maluszka Pampers

W dniach 15 – 17 listopada br. w warszawskim Centrum Handlowym Arkadia odbędzie się  Akademia Maluszka Pampers – wyjątkowy edukacyjny projekt, podczas którego rodzice będą mogli spotkać się z ekspertami Instytutu Pampers i dowiedzieć się wszystkiego na temat rytuałów związanych ze snem malców oraz roli dobrego snu w zdrowym rozwoju najmłodszych.

 

 


Niezakłócony sen odgrywa istotną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka. To właśnie w trakcie snu w mózgu maluszków zachodzą liczne procesy, które stymulują rozwój narządów zmysłu, takich jak – dotyk, węch, smak, słuch oraz emocji. W tym czasie dziecko utrwala również wspomnienia, uczy się, a także  tworzy nowe komórki mózgowe. Maluchy, które śpią spokojnie są również bardziej chętne na interakcję, łatwiej się koncentrują oraz są bardziej czujne – są bardziej towarzyskie przez cały dzień. Dlatego jeśli dziecko śpi spokojnie – długo i bez jakichkolwiek zakłóceń – może rozwijać się prawidłowo.

Jednym z największych marzeń każdej mamy jest niezakłócony sen jej dziecka. Gdy malec rośnie i rozwija się, zmieniają się też godziny jego snu. Wówczas zapewnienie mu spokojnie przespanej nocy może być nie lada wyzwaniem. Na czym polegają złożone procesy zachodzące w organizmie malca podczas snu? Jak można wspierać dobry sen najmłodszych? Wszyscy rodzice znajdą odpowiedzi na te pytania w Akademii Maluszka Pampers. W trakcie trwającej ok. 30 minut wyprawy po domku Akademii Maluszka Pampers eksperci podzielą się z rodzicami wiedzą na temat typologii snu maluszków oraz rytuałów związanych ze snem, które pomogą zapewnić malcom spokojnie przespane noce.

Akademia Maluszka Pampers będzie można odwiedzić przez cały weekend w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie.
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar