2013-11-13

Nowinki

Zofia Ślotała w zielonej sukience Blessus

Na wczorajszej imprezie marki YES, Zofia Maria Ślotała pojawiła się w zielonej kreacji pochodzącej z aktualnej kolekcji Blessus.
 
 


Michael Hekmat, projektant marki BLESSUS, postawił w najnowszej kampanii kolekcji jesień/zima 2013/2014 na mocne akcenty i podjął się próby połączenia ikon polskiej fotografii po obu stronach obiektywu.

Twórcą zdjęć jest Tadeusz Rolke, jeden z najwybitniejszych autorów w historii fotografii polskiej, a modelką jest Lidia Popiel, będąca ucieleśnieniem wizji projektanta i fotografa a jednocześnie kobietą niezależną, która w swoim śnie tkwi w twórczości obu, kuratorując wystawę Rolkego w ubraniach BLESSUS. W efekcie sesja jest odzwierciedleniem snu modelki, w którym doszło do niecodziennego spotkania trzech pokoleń. Lidia, od samego początku powstawania kolekcji była dla projektanta inspiracją do jej tworzenia. Najnowsza kolekcja BLESSUS to celebracja piękna, dojrzałości a poszczególne kreacje są hołdem złożonym wszystkim kobietom, niezależnym od czasu.

Kolekcja Capsule A/W 13/14 to klasyka kroju i elegancji, przełamanych innowacyjnym, może wręcz technologicznym charakterem tkanin. Wygoda codzienności inspirowana formami z garderoby mężczyzn. Duszą kolekcji jest jakość fabryki i ogromne przywiązanie do wykończeń. Dyskrecja i spokój to słowa oddające jej osobowość. Stonowana kolorystyka podkreśla krawiecki charakter każdej jej części.

Michael Hekmat jest absolwentem prestiżowej Istituto Marangoni w Mediolanie, pracował dla Vivienne Westwood w Londynie, Proenza Schouler w Nowym Jorku i Giambattista Valli w Paryżu. Jest podwójnym laureatem włoskiej edycji Vogue Talents.


 
Sukienka 870 zł


 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar