2013-11-11

Diety

Kapsułki od zadań specjalnych

Podnoszenie jakości i poziomu życia poprzez troskę o własne ciało to ważny element w grafiku wielu osób. Kryje się za tym m.in. potrzeba pielęgnacji ciała, która stała się pewnego rodzaju wyznacznikiem ówczesnego świata urody. Smukłe kształty, wolne od jakichkolwiek defektów to cel jaki stawia sobie wobec aktualnego nurtu wiele ludzi. Jednakże sposób osiągnięcia tego celu nie jest łatwy. Na przeszkodzie stają złe nawyki, niewłaściwy styl życia oraz środowisko. Bardzo często to właśnie one wpływają na pojawienie się pewnych zaburzeń w wyglądzie ciała oraz jego stanie fizjologicznym.


 

 


Walcząc z upływającym czasem w codziennej pielęgnacji ciała przede wszystkim skupiamy się na twarzy. Wynika to z tego, iż błędnie wydaje się nam, że tylko ona bezpośrednio zdradza nasz wiek. W związku z tym nasza domowa kosmetyczka to głównie kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji twarzy.

Natomiast kwestie pielęgnacji ciała niesłusznie spychamy na drugi plan. A przecież nasz wygląd czyli również uroda mają swoje źródło nie tylko w tym, co zakładamy na siebie lub czym się pomalujemy, ale również w tym, co dostarczymy naszemu organizmowi od środka. To czy nasze włosy, skóra lub paznokcie są w dobrej kondycji w większym stopniu zależy od tego czy dostarczymy ciału odpowiednich składników wraz z codzienną dietą. Pielęgnacja zewnętrzna bezspornie odgrywa znaczącą rolę, jednakże daje minimalne rezultaty, jeśli organizm będzie w złej kondycji. Dlatego tak ważne jest stosowanie zbilansowanej diety dostarczającej organizmowi niezbędnych składników odżywczych, a w przypadku ich niedoborów wzbogacenie jej o doustną suplementację.

Nutrikosmetyki – panaceum piękna XXI wieku 
Nutrikosmetyki należą do grupy nutraceutyków - preparatów doustnych, suplementów diety mających na celu uzupełnienie codziennej diety o substancje pochodzenia naturalnego, które wraz z pożywieniem dostarczamy w niewystarczających ilościach, a które wykazują działanie prourodowe, prozdrowotne i podtrzymują prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Nutrikosmetyki zostały opracowane przede wszystkim z myślą o pielęgnacji urody i cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w krajach Europy. Według Kline & Company globalna wielkość rynku samych nutrikosmetyków wynosi około 1,5 mld dolarów, z czego aż 55 proc. przypada właśnie na kraje europejskie, a zaledwie 3 proc. na USA (dane za 2008 rok).

Dlaczego cieszą się wciąż rosnącą popularnością?
Głównym czynnikiem decydującym o coraz większym zainteresowaniu takimi preparatami jest większa, niż jeszcze kilkanaście lat temu, świadomość zależności, jaka łączy dietę i wygląd zewnętrzny. Liczne badania naukowe potwierdziły, że to co dostarczamy organizmowi „od środka”, ma ogromny wpływ również na to, w jakiej kondycji są nasze włosy, skóra i paznokcie. Kolejnym bardzo silnym impulsem pobudzającym rynek nutrikosmetyków jest rozwijający się trend poddawania się wszelkiego rodzaju kuracjom, które mają spowolnić procesy starzenia (anti-aging). Dlatego też wśród nutrikosmetyków dominują produkty o działaniu antyoksydacyjnym przeciwdziałające wolnym rodnikom, które niszcząc włókna kolagenowe i elastynowe przyczyniają się do powstawania zmarszczek, a tym samym stają się jednym z głównych powodów starzenia się skóry. Równie chętnie konsumenci, a właściwie konsumentki, sięgają po środki wyszczuplające i antycellulitowe wspomagające efekty diet i ćwiczeń, a także produkty wzmacniające i pobudzające porost włosów. Skład nutrikosmetyków jest bardzo bogaty i różny w zależności od ich przeznaczenia. W produktach tych znaleźć można między innymi naturalny kolagen rybi, olej z kiełków pszenicy, astaksantynę (naturalny wyciąg z alg morskich), olej z wiesiołka, likopen, izoflawony sojowe, witaminy (zwłaszcza C, E, D3), koenzym Q10, luteinę oraz wile innych cennych minerałów i substancji aktywnych pochodzenia roślinnego. Na rynku pojawia się coraz więcej takich preparatów. Warto jednak przed wyborem jednej z marek przeanalizować aktualną ofertę rynkową – mówi Beata Adamczyk z Instytutu Urody i Zdrowia Feniks z Warszawy. Niestety, nie wszystkie propozycje są idealne. Istotne jest aby produkty takie zawierały optymalny skład i nie zawierały chemicznych konserwantów, sztucznych barwników, były źródłem naturalnych substancji aktywnych, charakteryzujących się ich wysoką biodostępnością – dodaje. Na ten aspekt postawiła marka My Beauty System, której preparaty wytwarzane są w technologii Licaps ® czyli zawartość kapsułek to forma roztworu, dzięki której składniki oddziałujące na skórę, włosy i paznokcie są szybciej i w większym stopniu wchłaniane przez organizm. Zastosowanie starannie wyselekcjonowanych związków aktywnych w połączeniu z innowacyjną technologią w trosce o piękno i zdrowie to główny cel jaki wpisany jest w filozofię marki My Beauty System. Czerpiąc z najnowszych osiągnięć nauki i technologii oraz wiedzy naukowców wielu dziedzin, My Beauty System tworzy  preparaty pozwalające zwalczać współczesne problemy z dziedziny szeroko rozumianej urody, z jakimi spotyka się kobieta przy codziennej pielęgnacji swojego naturalnego piękna. Kompleksowa troska o ciało, spowalnianie procesów starzenia skóry, zastosowanie naturalnych składników aktywnych to zadanie,  które wpisane jest w filozofię marki od samego początku, i które będzie uwzględniane przy tworzeniu w przyszłości nowych produktów – zapewnia producent MedicaLine.

Gdzie można nabyć preparaty? Nutrikosmetyki MY Beauty System można zakupić w najlepszych salonach kosmetycznych i Spa na terenie całego kraju.

Nagrody: Linia nutrikosmetyków My Beauty System otrzymała w 2013 roku nagrody Złoty Krokus oraz Złotą Pieczęć Natury.

Producent: MedicaLine
www.MyBeautySystem.pl

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar