2013-10-11

WARTO WIEDZIEĆ

Obraz Dominika Jasińskiego pójdzie pod młotek na aukcji charytatywnej

23 października br. już po raz ósmy w warszawskim Muzeum Narodowym, odbędzie się aukcja charytatywna pt.„Ziarno Sztuki – Ogród Nadziei” Fundacji Psychoonkologii. W gronie polskich artystów, którzy przekazali na aukcję swoje dzieła, znalazł się jeden z najpopularniejszych obecnie młodych malarzy Dominik Jasiński. Jego obraz zatytułowany „Ribbon” będzie można zakupić w licytacji, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc osobom zmagającym  się z chorobą nowotworową.
 

 


Przez tydzień poprzedzający licytację charytatywną w budynku Giełdy Papierów Wartościowych odbędzie się wernisaż, na którym będzie można podziwiać obraz Dominika Jasińskiego.

„Jeśli mogę w jakikolwiek sposób pomóc osobom chorym na raka swoją pracą i sztuką, zawsze będę to robił. Malarstwo może być terapią w sensie dosłownym i metaforycznym” – Dominik Jasiński.
Organizatorzy aukcji, podobnie jak w poprzednich latach, zaprosili do udziału w wystawie najbardziej znanych artystów, zapewniając w ten sposób sztukę na najwyższym poziomie.

Obrazy Dominika Jasińskiego w większości przedstawiają portrety kobiet, często anonimowych jak i bardzo znanych. Jasiński jest artystą, którego, wielopłaszczyznowej twórczości nie można zamknąć w ramy i opisać w kilku słowach. Dla samego Dominika najważniejsze jest malowanie obrazów, eksperymentowanie ze sposobem malowania, a przede wszystkim przełamywanie barier, podejmowanie ryzyka.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar