2013-10-07

Dodatki

Ekologiczna kolekcja okularów GUCCI

Tej jesieni Gucci po raz kolejny udowadnia, że jest marką dbającą o środowisko naturalne. A to za sprawą swojej najnowszej kolekcji okularów przeciwsłonecznych wykonanych z ciekłego drewna - biodegradowalnego i przyjaznego dla środowiska materiału, który stanowi alternatywę dla stosowanego w produkcji okularów plastiku.

 

 


W ramach ogólnoświatowego ekologicznego programu, którego zadaniem jest stopniowe zmniejszanie wpływu firmy na środowisko, najnowsza kolekcja okularów Gucci wykonana jest z ciekłego drewna. W skład tego tworzywa wchodzą wyłącznie biomateriały: włókna drewna ze specjalnie sadzonych do tego celu lasów, lignina powstała w procesie produkcji papieru oraz wosk naturalnego pochodzenia. Dodatkowo okulary posiadają w 100% recyklingowe opakowanie wykonane z papieru z certyfikatem FSC (Forest Stewardship Council).

Kolekcja Liquid Wood charakteryzuje się kwadratowym kształtem oprawy oraz soczewkami wykonanymi ze szkła mineralnego co sprawia, że jakość widzenia jest jeszcze lepsza. Model, dostępny w drewnopodobnych odcieniach z akcentami szarości, bordo i brązu, trafi do  butików Gucci oraz wybranych salonów optycznych na całym świecie w październiku 2013 roku.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar