2013-09-02

WSPIERAMY AKCJE

KSIĄŻKOWE S.O.S. , POMÓŻ DZIECIOM CHORYM NA RAKA

Magazyn Imperium Kobiet pragnie zaprosić wszystkich miłośników książki na event pod hasłem "KSIĄŻKOWE S.O.S". Wraz z literackim miesięcznikiem "Obsesje" oraz Fundacją "Papierowy Motyl" redakcja IK pragnie zebrać fundusze na warsztaty pisarskie dla dzieci chorych na raka z warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka. Akcji patronuje kampania społeczna "Książka jest kobietą".Fundacja Papierowy Motyl została powołana jako organizacja pozarządowa, która stawia sobie za cele wspieranie i rozwój kultury wśród utalentowanych dzieci i młodzieży, pochodzących z biednych rodzin, przebywających z placówkach opiekuńczych, w domach dziecka, ośrodkach szpitalnych oraz hospicjach. Jak również dzieci i młodzież ze szkół specjalnych i pozbawionych możliwości uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych z racji konieczności odizolowania z punktu widzenia medycznego.

- Poprzez nasz event pragniemy promować literaturę, teatr i fotografię, a za zgromadzone w trakcie eventu pieniądze zorganizować warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży w jednym z warszawskich szpitali. Zależy nam, aby wpierać w procesach twórczych utalentowane dzieci i młodzież, nie posiadających możliwości finansowych na rozwój oraz dzieci i młodzież znajdujących się w ośrodkach szpitalnych i hospicjach.- mówi Ilona Adamska, pomysłodawczyni akcji.

W trakcie wydarzenia odbędzie się spotkanie z gwiazdami polskiego show-biznesu, które napisały książki, a także z miłośnikami literatury, młodymi pisarzami i poetami.

Event odbędzie się 23 września o godzinie 19.00 w TEATRZE SYRENA.


Wstęp bezpłatny.
 

Komentarze (1)

NekropolisQueen (2013-09-02 22:03:18)
"KSIĄŻKOWE S.O.S"
 Wspaniała Akcja!!! 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar